Po odpoczynek do egzotycznych miejsc - wycieczki na Majorkę

Planujesz wakacje z kąpielą w ciepłym morzu, plażowaniem i imprezami na miejscu? Prawdopodobnie bierzesz pod uwagę okolice śródziemnomorskie, od niewielkiego fragmentu gibraltarskiej skały po Bosfor i Jerozolimę. Płyniesz statkiem? Preferujesz samolot? A może wybierasz się własnym samochodem?


Ofert co do wyboru ośrodka na urlop, jak również jakości kwatery jest dużo. Najwięcej zależy od… pojemności oszczędności i planowanych preferencji urlopu. Żeglowanie i wieczorne siesty nad Morzem Śródziemnym wyniosą nas dużo więcej niż zwykła wyprawa nad wodę i aktywne zwiedzanie okolic.

plaża
Oprawcowane przez: Bryn Pinzgauer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród mniejszych i większych amatorów południowoeuropejskiego szaleństwa ciężko wskazać jednego faworyta. Z położenia i potencjału prym wiodą Włochy - rację miał ten kto stwierdził, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Podobnie jak w Grecji – im bardziej zmierzamy na południe tym cieplej i więcej morza. Przepiękne wybrzeże południowej Francji, dalmatyńskie wysepki na spieczonym wybrzeżu Chorwacji, a może wycieczka na hiszpański archipelag? Baleary okażą się dla nas kilkoma wysepkami, gdzie których największą, zarówno pod względem wielkości jak i turystów, jest np. Majorka. Tutejsi mieszkańcy funkcjonują przede wszystkim dzięki turystom, turyści nie tylko z Europy pojawiają się tu zwłaszcza w okresie lata. W całym roku jest ich do kilku milionów!

To idealne miejsce na zrelaksowanie się od całorocznego zgiełku i trudu obowiązków. Majorka pokaże nam nie tylko krzewiastą roślinność - to także niewielkie miasteczka z ciekawą, wręcz interesującą historią. Zwolennicy ruchowego wypoczynku z zacięciem historycznym znajdą więc coś dla siebie. Wyspa kolonizowana już od starożytności stawała się rejonem, gdzie mieszały się wpływy królów państw panujących nad akwenem między kontynentami. Teraz atrakcyjna Majorka należy do Hiszpanii.

Co równie istotne, Majorka czy Ibiza nie muszą kojarzyć się wyłącznie z urlopem dla dorobkiewiczów. Wyszukanie ośrodka za przyzwoitą cenę też jest możliwe. Zdecydowanie ważniejszą sprawą jest umiejętne zaplanowanie urlopu. Jeśli oczekujesz częstych upałów planuj wakacje w lipcu.przejdź do oferty wycieczka indonezja wycieczka indonezjaChłodniejszy klimat to okolice września. Zimy są w tym miejscu spokojne - temperatura zazwyczaj nie schodzi poniżej 10 stopni.
21/10/09, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.