Jak spędzić wyjątkowe wakacje? Co jest doskonałym pomysłem? Gdzie pojechać?

Pomysłów na wyjątkowe wakacje może być bardzo dużo. Nie za każdym razem musimy wybierać się do ciepłych krajów i wylegiwać się na plaży. Są znacznie bardziej interesujące sposoby na udany oraz niezapomniany wyjazd.


A może tak w tym roku pojechać raczej na północ, miast na południe.
Te miejsca mają bardzo dużo do zaoferowania. To krajobrazy, które u nas nie są spotykane. Coraz bardziej popularne są wycieczki do Islandii (kontynuuj). Obszar ten jest tak wyjątkowy pod kątem przyrody, że chociaż raz w ciągu życia dobrze jest zwiedzić to miejsce.


sprawdz islandia zorza polarna
Oprawcowane przez: Ashlynn Pai
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wyjątkowe, surowe krajobrazy są czymś, o czym nie da się zapomnieć. Relaks w ciepłych źródłach na pewno pozwoli nam oprócz intensywnego zwiedzania, zaznać trochę wypoczynku. Nie możemy przegapić spektaklu, który rozgrywa się się tam na styku zimnych oraz gorących mas, jakie na przemian rządzą tym miejscem. Lodowce, strzelające w niebo gejzery, to potwierdzenie tego, iż w tym miejscu natura nie śpi. Możemy także oglądać aktywne wulkany, jakie nie dają o swym istnieniu zapomnieć, wyrzucając w powietrze chmury pyłu od czasu do czasu. Jeśli już zdecydujemy się na przyjazd do tego pięknego kraju, jakim jest Islandia zorza polarna jest czymś, co musimy obejrzeć koniecznie. Bardziej na północ łatwiej trafić na to niecodzienne zjawisko.


miasteczko
Oprawcowane przez: Tom Woodward
Na podstawie: http://www.flickr.com


Gdy chodzi o zorzę, to dosyć trudno jest trafić akurat na tak widowiskowy spelktakl. Nie jest to aż tak oczywiste i proste do zobaczenia. Można również poszukując zorzy polarnej udać się na rejs po fiordach Norwegii. Będąc parę dni w tych rejonach, jest większa szansa, iż uda się dojrzeć zorzę polarną.


Czasem dobrze jest spędzić swoje wakacje w aktywny sposób. Większą ilość rzeczy będziemy pamiętać z takiego wyjazdu.
Mimo tego, że nie będzie to standardowy leniwy odpoczynek i będzie wymagał jednak więszej ilości wysiłku, to dobrze jest pomyśleć o tego typu wypadzie. Wycieczki do Islandii to na pewno sposób na wyjątkowe wakacje.
20/02/07, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.