Plan ćwiczeniowy na barki

Mięśnie naramienne są jedną z najbardziej dostrzegalnych grup mięśniowych, a dobrze rozwijane są traktowane przez niektórych za świadectwo zdrowia i siły. Okazałe, dobrze poszerzone mięśnie naramienne są marzeniem każdego wielbiciela sportów siłowych.


mężczyzna umięśniony
Oprawcowane przez: Hammerin Man
Na podstawie: http://www.flickr.com
To oczywiście ta grupa mięśniowa odpowiada za męską posturę typu „V”. Powiększenie potężnych barków nie jest prostym wyzwaniem. Ażeby pozyskać porządnie rozwinięte muskuły, powinno się posiadać prawidłowo ustalony plan treningowy na barki. Teoretycznie jakikolwiek plan treningowy w zestawieniu z właściwą dietą powinien dawać rezultaty.
Podstawową sprawą, nim przystąpimy do wszelkiego treningu jest właściwa rozgrzewka. Jest to tym bardziej istotne, że stawy barkowe są nadzwyczaj podatne na kontuzje. Wykonujemy kilka minut wymachy, krążenia ramion, stosujemy też ćwiczenia rozciągające. Po tak wykonanej rozgrzewce nie powinno się jednak od razu przechodzić do ćwiczeń na sporych ciężarach, jednakże poprzedzić je 1-2 ciągami z mniejszym obciążeniem i większą ilością powtórzeń. Dopiero w ten sposób przygotowane mięśnie i stawy są gotowe na podjęcie odpowiedniego treningu.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi na nasz temat. Jeżeli powstaną jakieś niejasności, to szybko Ci na wszystkie odpiszemy.

Złącza barkowe nadzwyczaj często ulegają kontuzjom, jakie zdołają wyeliminować z ćwiczeń w siłowni nawet na parę miesięcy.
ćwiczenia
Oprawcowane przez: J@YGS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie ma chyba na świecie faceta któremu nie marzą się kuliste, obszerne barki. Kulistość barków umożliwia należycie dobrany plan treningowy na barki, angażujące w równym stopniu pracę każdych trzech aktonów, z jakich składają się barki. W czasie treningu trzeba pamiętać o przestrzeganiu norm technicznych, także o regularnym oddychaniu.


Powietrze nabiera się w fazie rozciągania mięśnia, a wypuszcza je w końcowej fazie spinania mięśnia. Najprawidłowiej każde ćwiczenie realizować w seriach. Nadzwyczaj istotne jest, ażeby w toku treningów zachować prawdziwą krzywiznę kręgosłupa. Taka poza ochrania przed urazami dolnego odcinka grzbietu.
Ze względu na dużą natężenie treningu aktywizującego mięśnie barków, jakakolwiek początkująca osoba winna całkowicie trzymać się ćwiczeń, który przewiduje jej plan treningowy na barki - zobacz ćwiczenia z planu treningowego na barki.
20/09/08, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.