Na urlopowe wycieczki można również wybrać te najmniej popularne miejsca, trzeba tylko zadbać o właściwy kwaterunek

Kłodzko jest pięknym i starym miastem, które jednocześnie nieczęsto, a i czasem przypadkowo, znajduje się na szlaku urlopowych wycieczek - w końcu zimą tłumy urlopowiczów podążają w kierunku Szklarskiej Poręby lub Zakopanego, a lipcu i sierpniu nad Bałtyk oraz na Pojezierze Mazurskie. Tymczasem Kłodzko jest w stanie konkurować z tymi najbardziej znanymi miejscowościami.

Kłodzko
Oprawcowane przez: Kris Duda
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyliczmy zatem rozrywki, które czekają na turystów spragnionych wielkich wrażeń i niesamowitych przygód. Bodajże najbardziej interesującą i najbardziej imponującą atrakcją tego miejsca jest twierdza. Obiekt pamiętający lata świetności armii pruskiej , teraz przyciąga tak kronikarzy, jak i zwyczajnych turystów. Najciekawszą jego częścią są podziemne tunele, w których żołdacy pełnili służbę i bronili bezpieczeństwa tamtych obszarów. W samym centrum miejscowości zaciekawić nas może most, wzniesiony w XIV stuleciu i niekiedy porównywany ze słynnym mostem w stolicy Czech, a także okazały kościół.

Jeżeli kogoś zupełnie nie interesują zabytki, ale aktywny wypoczynek, niech potraktuje opisane powyżej miasto jako bazę wypadową. Z tej miejscowości już zupełnie blisko do Dusznik albo Kudowy. Wspomniane miasta kojarzyć się mogą tylko z kurortami i rekonwalescentami, ale nic bardziej błędnego.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się większą ilość informacji na omawiany temat, to znajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem (http://www.e-militaria.pl/plecaki-236), gdzie są one niesamowicie dokładnie opisane.

Wszystkim wczasowiczom, którzy kochają odwiedzać dziwne miejsca, z pełną odpowiedzialnością możemy polecić wycieczkę na tzw. Błędne Skały. Tak czy siak, trzeba wcześniej pomyśleć o kwaterunku i przejrzeć internet, na przykład pod kątem frazy Kłodzko nocleg. Dla niektórych to przecież podstawa udanego wypoczynku.


Sprawdź też

Wyjątkowo urocze jak i przyciągające cenowo pokoje nowy targ.

Hotel Przy Baszcie w Legnicy
Oprawcowane przez: Hotel Przy Baszcie
Na podstawie: hotelprzybaszcie.pl
Główny ośrodek handlowy i ekonomiczny Podhala to miasto Nowy Targ. Jest to miasto o najwcześniejszych wspomnieniach w historii wśród innych miast rejonu. Jest także największym miastem Podhala. Pierwsze notki o mieście pochodzą z trzynastego wieku, kiedy to cystersi wykonywali ofensywę kolonizacyjną na tym regionie. Nowy Targ dzięki przywilejom królewskim pozyskało możliwość na nagły wzrost przez co stało się stolicą Podhala.

Samo planowanie tras lipcowych lub zimowych wycieczek ci bardziej ostrożni podróżnicy, czyli np. renciści, zaczynają od przeglądania gazet, bo tylko nieliczni umieją obsługiwać komputer. Biblioteki są na szczęście pełne różnych przewodników, więc wykonanie takiego zadania do trudnych zaliczać się nie powinno. Z kolei nastolatkowie, którzy lubią ryzykować, wybiorą się w drogę nawet bez wcześniejszej rezerwacji kwatery - na miejscu są w stanie chodzić od hotelu do hotelu albo wertować lokalne gazety, a szczególnie te, w których umieszczono rubrykę Kłodzko nocleg. Takie wczasy z dreszczem z pewnością na bardzo długo zostaną w pamięci, nawet jeżeli pogoda będzie deszczowa.
22/01/13, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.