Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Pamiętaj, iż jest tu do zwiedzenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe piękne miejsca

Jedną z tych lokalizacji, jakiej powinniśmy poświecić nieco więcej uwagi w okresie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma a także pałac, jaki również przypomina o tym ważnym rodzie. Zwiedzenie tych obiektów to zajmująca lekcja historii dla tych, dla których Dolny Śląsk to faktycznie wspaniała przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Za sprawą renowacji fasady pałacowe wyglądają wspaniale, a turyści mogą podczas swej wycieczki poznać jedną z ciekawszych rezydencji w tej części naszego kraju.

Korytarz hotelowy
Oprawcowane przez: Torsten Maue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednakże pochwalić i innymi ciekawymi miejscami. Dolny Śląsk odgrywał bardzo istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, zatem dla wielu turystów obowiązkowym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego jest wizyta na terenie dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej zabudowania powstały w latach 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i były częścią wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, tworzony był bojowy gaz.

Wiadomo, iż zakłady te stały się miejscem „pracy” dla dużej liczny więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu została stworzona filia obozu Gross-Rosen. Zaraz po wojnie zniszczony zakład został zamieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością okazała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska.

Jeśli czytasz o zawierającej interesującą Ciebie treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info odnośnie źródeł, z których pobiera ona informacje.

Przed zakładami wykonana jest pamiątkowa tablica, dzięki jakiej zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to wspaniałe miasto na krótki wypoczynek, jak i na dłuższy pobyt. Choć miasto nie jest zbyt wielkie, to z łatwością odnajdziemy tam nocleg. Noclegi w Brzegu Dolnym są różnorodne, tak więc nie ma problemu z wyszukaniem warunków, jakie nam pasują. Jeżeli szukamy droższego hotelu i korzystniejszych warunków pobytu ze wszystkimi dodatkami, to na pewno odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudu zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o normalnym standardzie.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to sprawdź dodatkowo ten świetny artykuł. Przekonaj się, to też okaże się dla Ciebie godne uwagi.

Warto jednakowoż wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w czasie wakacji, ponieważ możemy mieć problem z wynajmem (czytaj koniecznie).
21/10/15, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.