Wyjątkowa wyprawa w Zakopanem

Oprawcowane przez: www.nartyslowacja.pl
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest interesujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. W granicach miasta ma lokalizacjechoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną koordynację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i hotele wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do wędrowników z kraju i całego świata przez cały rok.

Prezentowany tekst wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także inne polecane Szkolenia żeglarskie treści, gdyż są równie ciekawe i pochłoną Cię zupełnie.

Różnorodna baza schroniskowa sprzyja turystyce i dobrze zaplanowanym urlopom. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.


Tatry
Oprawcowane przez: Szift
Na podstawie: www.flickr.com
Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z ochotą korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto różnorodne festiwale i bankiety folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu pasjonatów. Zakopane jest także miejscem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty w Zakopanem oferuje nieco bardziej atrakcyjne cenowo opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej zaplanować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej znaleźć informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od potrzeb. Zakopane nie jest niedużym miastem i prosto się w nim podziać, należy pomyśleć też zatem o zakupie atlasu miasta.
Tatry
Oprawcowane przez: hosiawak
Na podstawie: www.flickr.com
Na niektórych planach miasta podkreślone są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obrzędowość góralską i żargon, a przeważniesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej ofercie także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można udać się do Aquaparku, a zimą sunąć po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wybraniem się na górski szlak turystyczny, trzeba przeanalizować pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być rozważnym i ostrożnym. Zakopane to także cudowne zabytki, pomniki, muzea, teatr o bogatym repertuarze. Po wyodrębnionych ścieżkach można także zaplanować wycieczki rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki pokazują stragany, zachęcając turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.
Na podstawie: Eholiday.pl
21/08/08, 08:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.