Szczególne przypadki podczas podróży samolotem i ich konsekwencje

Latanie samolotem na dzień dzisiejszy zyskało status całkiem powszechnej metody podróżowania. Użytkownicy docenili przede wszystkim opcję błyskawicznego przemieszczania się w w zestawieniu na przykład z poruszaniem się po ziemi. Jest to również metoda stosunkowo wygodna, w zależności od klasy i linii lotniczych, jakie się wybiera. Ponadto coraz większa liczba osób aktualnie walczy z lękiem przed oderwaniem się od ziemi i podejmuje decyzję o podróżowaniu tą metodą, również ze względu na malejące ceny biletów samolotowych.

przeczytaj więcej na stronie www
Oprawcowane przez: Roel Hemkes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak w każdym sposobie podróżowania bywa, tak także w przemieszczaniu się z wykorzystaniem samolotu bywają rozmaite przeszkody. Transport lotniczy uzależniony jest bowiem bardzo silnie przykładowo od panującej w danym momencie pogody. Tego z kolei nigdy nie można stuprocentowo przewidzieć, więc zdarzają się opóźnienia lotów, nierzadko wielogodzinne, a niektóre loty bywają odwołane.

Sprawdź też

Jak starać się o rekompensatę za odwołany lot?

Samolot na lotnisku
Oprawcowane przez: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od dawna oczekiwane wczasy może popsuć odwołany lot. Odszkodowanie to jedyne, co w takim przypadku może zrekompensować zepsute plany na wakacje. Urlop to bowiem czas, na który czekamy na ogół cały rok, gdyż mało kto może sobie pozwolić na wypady zimą czy na wiosnę. Większość z nas wyczekuje lata, zwłaszcza, iż dzieci też mają wtedy wolne, toteż całą rodziną można sobie pozwolić na długi wypoczynek. W jaki sposób zatem powinieneś się starać o pieniądze, jakie zgodnie z prawem ci się należą z powodu odwołanego lotu?


W niebezpiecznych okolicznościach Zmiana w kwestii mającego się odbyć lotu samolotu może mieć miejsce nie tylko z przyczyn wiążących się z pogodą. Bywa to także z uwagi na groźne doniesienia, na przykład o możliwości ataku terrorystycznego. Świetnym przykładem takiej sytuacji jest zamach w Nowym Jorku z 11 września 2001 roku. Wówczas po otrzymaniu doniesień o zamachu i zagrożeniu terrorystycznym sporo lotów odwołano, te z kolei, które właśnie się odbywały, zakończyły się w innych miejscowościach niż było w planach. Pasażerowie takich samolotów z uwagi na niedogodności wiążące się z tym przypadkiem mogli w późniejszym czasie starać się o odszkodowanie (sprawdź polecaną firmę Sky Legal).

Poczekalnia na lotnisku
Oprawcowane przez: Clay Gilliland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uzyskiwanie zadośćuczynienia za zmiany w planach W zasadzie za wszelkie zmiany w planowym locie klient może wnosić o zadośćuczynienie. Działają nawet specjalne firmy zajmujące się pomocą w tych staraniach. Wielkość ewentualnego odszkodowania zależy od dużej liczby czynników, podstawowym z nich jest długość zmienionego lotu. Jeśli chodzi przykładowo o odwołany lot odszkodowanie będzie większe niż w sytuacji opóźnień. Możliwości uzyskania i wielkości odszkodowań są również rozmaite w zależności od linii lotniczych.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to odnośnie do publikowanego tematu poznaj szczegóły tutaj.

Zawsze jednak dobrze jest walczyć o takie zadośćuczynienie, zwłaszcza w przypadku znacznych odstępstw.
22/03/07, 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.