Jak organizowane są kursy paralotniowe?

Paralotnie są coraz częściej cenione, a szkolenia pozwalające na latanie typowane przez coraz większą liczbę osób. Czy każdy może uczestniczyć w kursie? Jakie trzeba posiadać umiejętności? Przede wszystkim jest to dziedzina sportu dla osób 18 letnich, lecz mogą w nim brać także udział osoby, które ukończyły 15 rok życia, ale mają pisemną zgodę opiekunów prawnych.
Rafał Rutkowski
Oprawcowane przez: Teatr Buffo
Na podstawie: Teatr Buffo


Wymagane jest również zaświadczenie od lekarza prowadzącego, w którym znajdzie się opinia na temat ogólnego stanu zdrowia kursowicza i pozwolenie na latanie.


Kursy paralotniowe mogą odbywać się z kilku etapów, które kończą się wydaniem certyfikatu. Kurs na paralotnie zapewnia nabywanie następnych sprawności w lataniu i tym samym podnoszenie swoich kwalifikacji. Dla zainteresowanych: bezpieczne kursy paralotniowe.


Na wstępnym etapie kursowicz przede wszystkim uczy się startu, lecz również samodzielnego przygotowania i skontrolowania sprzętu przed wylotem. Po zakończeniu tego etapu kursant musi wyuczyć się podstawowych działań, czyli najważniejsze manewry takie jak zmiana prędkości lotu, wystartowanie, robienie zakrętów czy precyzyjne podchodzenie do lądowiska. Na drugim etapie kursant doskonali się w kierunku pilotażowym, a po jego skończeniu musi poznać gruntownie przynajmniej jedną formę redukowania szybkości. Więcej o tym: .
Kursy paralotniowe gwarantują także dodatkowe wysokospecjalistyczne koncesje.
19/05/11, 15:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.