Odmienny słuchacz, różne style muzyczne

Nieraz udało nam się usłyszeć stwierdzenie, że muzyka łączy ludzi. Skoro to prawda, to z jakiego powodu tak wielu nastolatków w chwili pogłośnienia, najnowszej płyty uwielbianej grupy Sabaton słyszy zza ściany: “możesz to ściszyć”? To prawda, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas trudno przychodzi zrozumieć, że można opuścić mieszkanie przed świtem by dotrzeć na porę na wieczorny występ zespołu. A już koncert poza granicami kraju? Niepojęte.
słuchanie muzyki
Oprawcowane przez: Jason Corey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spokojna głowa - Sabaton zagra w Polsce już na początku roku, gdyż ich miłość do polskich fanów jest ogromna i odwzajemniona. Zapowiada się kolejny muzyczny hołd złożony polskiemu narodowi. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani polubili muzykę chłopaków? Grupa w swoich utworach bardzo często porusza tematykę wojenną. Dla muzyków słowa takie jak niezłomność czy poświęcenie – bez względu na barwy, stanowią idee fixe twórczości. Toteż nie było zaskoczeniem, gdy zespół postanowił w końcu sięgnąć po fragment historii naszego kraju, która wszak obfituje w wydarzenia dramatyczne, chwalebne. I nieustępliwą walkę. I choć muzyka, zwłaszcza starszym osobom może nie przypaść do gustu, powinni zainteresować się słowami tworów. Kto wie, może jest szansa, iż właśnie ten gatunek muzyczny połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Sprawdź też

Czego słuchamy najchętniej?

Słuchawki, muzyka
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Niełatwo się nie zgodzić z tymi analitykami, którzy widzą całkowity upadek muzyki popularnej. W 2013 roku miało miejsce rozdanie statuetek telewizji MTV, na którym śpiewała idolka młodzieży Miley Cyrus. Jej show był koszmarnym epatowaniem pornografią, co wywołało ogromny niesmak pośród publiczności i komentatorów. Od dawna można dostrzec, że muzyka przestała mieć znaczenie – obecnie dominują proste teksty, banalne bity i epatowanie seksem oraz bogactwem.


Nauka gry na gitarze
Oprawcowane przez: Beverley Goodwin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak muzyka to nie tylko heavymetalowe dźwięki, to również muzyka bardziej swobodna i spontaniczna w interpretacji. Do teraz pojawiają się wśród nas osoby, które mają problem z tym by zapomnieć stacjom radiowym grania utworu „Ona tańczy dla mnie”. Bo słowa nie takie i muzyka...

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie sprzęt do miksowania, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Bądźmy więc otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasami płytę naszej latorośli, sprawdźmy co ich tak fascynuje. Muzyka to wolność. Uczucia i wspomnienia ukryte w dźwiękach – zależnie od jej stylu. Utożsamiać osobę z muzyką którą słyszymy u niego w samochodzie? Nonsens. To wyłącznie stereotypy a także nieuzasadnione wnioski.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jaki nijaki byłby świat gdyby każdy z nas słuchał tego co inni. Nie miejmy oporów by wyrażać siebie muzyką, jednocześnie zezwalając na to innym. Różni słuchacze mają różne lata, jednak łączy ich jedno: miłość do muzyki.
20/04/02, 08:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.