Proces wydawniczy ebooka - Promocja ma priorytetowe znaczenie

Polacy niestety czytają raczej mało książek. Czemu? Chociażby przez wzgląd na fakt, że książki, przynajmniej jak na kieszeń normalnego Kowalskiego, są dosyć drogie. Wobec tego, proces wydawniczy jest skomplikowany, gdyż wydawca musi mieć gwarancję, że docelowo wypuszczenie konkretnej pozycji będzie dla niego opłacalne i znajdzie ona swoich koneserów na rynku.


książki
Oprawcowane przez: bdamon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie świetnie radzi sobie niejedno wydawnictwo naukowe, gdyż tego rodzaju wydawane książki znajdują swoich odbiorców nie tylko wśród naukowców, ale także studentów czy uczniów przygotowujących się do egzaminów z określonych przedmiotów. Książki takiego rodzaju są również chętnie kupowane przez osoby, które interesują się określoną tematyką. Wydawnictwa naukowe specjalizują się także w konkretnych tematykach.

Jednym z podstawowych elementów procesu wydawania książki jest jej kosztorys wydawniczy, a więc określenie możliwych kosztów skorelowanych z wprowadzeniem pozycji na rynek. Obejmuje on najczęściej cenę wydruku książki, jaka zależy głównie od ilości stron czy jakości papieru. Wymagane jest też zaprojektowanie atrakcyjnej okładki, a w przypadku niektórych książek też ilustracji. Co więcej, wysokie koszty skorelowane są z promowaniem książki, przede wszystkim kiedy jest to pierwsze dzieło pisarza, który nie jest znany na rynku. Promocja ma priorytetowe znaczenie, jako że jedynie w takim przypadku potencjalni klienci dowiedzą się, że książka w ogóle istnieje wszystko co powinieneś wiedzieć o ofercie na ebookred.pl.


Książka
Oprawcowane przez: nkzs
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Kosztorys często decyduje o tym, czy wydawnictwo finalnie wypuści książkę na rynek. Wiele wydawnictw specjalizuje się w konkretnych pozycjach, na przykład książkach kryminalnych, popularnonaukowych lub romansach, tym sposobem świetnie wiedzą w jaki sposób dotrzeć do grupy klientów, którzy preferują dany gatunek literacki. Jeśli jest się pisarzem, warto zdecydować się na przesłanie swojej propozycji temu wydawnictwu, którego tematyka napisanej książki może faktycznie zainteresować.

Czy wiesz, gdzie także możesz odszukać podobne wiadomości? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego tam materiału.

Nie należy się też spodziewać natychmiastowej odpowiedzi. Niestety, niekiedy proces weryfikacji nadesłanych materiałów trwa nawet kilka miesięcy. Mały popyt na rynku spowodował też, że sporo wydawnictw zdecydowało się ograniczyć jedynie do pisarzy, z którymi już współpracują, ponieważ mają oni swoje grono miłośników.
22/11/30, 09:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.