Skąd zaczęła się brać tak wielka popularność książek cyfrowych, jak wydać swojego własnego e-booka.

Elektroniczne książki są coraz bardziej popularne wśród czytelników. W sklepach znajduje się sporo rodzajów specjalnych czytników, które zapewniają doskonałą jakość tekstu bez męczenia wzroku. Ogromną zaletą takiego czytnika, który ma wielkość niedużej książki jest ogromna uniwersalność.

Nową książkę zwyczajnie trzeba wgrać do pamięci czytnika i można ją w wolnym czasie czytać, a cyfrowych pozycji można nosić przy sobie nawet kilkaset równocześnie. Dodatkowo coraz większą ilość nowych książek wydaje się również w elektronicznej postaci, więc dostęp do nich rzeczywiście będzie bardzo duży. Na tego typu popularności będą również korzystali pisarze, zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisarstwem. Przygotowanie i dystrybucja tradycyjnej książki przekraczają możliwości zdecydowanej ich większości, jednak przy e-bookach jest nieco inna sytuacja. Tu koszty będą nieporównywalnie mniejsze, wynoszą niewielki procent tego, co wersja papierowa, więc możliwości dla początkujących pisarzy na znalezienie czytelników są nieporównywalnie większe.

Sprawdź też

Śnisz o tym, by zostać pisarzem i wydawać książki? Przedstaw swe dzieło w dobrym wydawnictwie

książki
Oprawcowane przez: Jaka Santana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Literatura raduje się w naszym kraju wzrastającym zainteresowaniem, statystyki mówią, że coraz więcej ludzi: zarówno dzieci, jak i dorosłych, czyta powieści. Nie brakuje także osób, które marzą o tym, że pewnego dnia same staną się rozpoznawanymi pisarzami i będą prezentować swoje dzieła na spotkaniach autorskich. Czy jest sposób, by spełnić to marzenie? Naturalnie, że tak!


czytnik ebooków
Oprawcowane przez: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób zapoznawszy się z tą informacją zapewne zapyta, jak wydać ebooka. Po pierwsze należy rozpocząć od tego, aby książka była zapisana w jakieś elektronicznej postaci, aktualnie nie powinno być z tym raczej żadnych problemów. Rzecz jasna plik przygotowany w edytorze nie będzie się jeszcze nadawał do opublikowania, dlatego też powinno się przeprowadzić wszelkie prace przygotowawcze, czyli wymyślenie okładki, skorygowanie tekstu i końcowy skład. Dopiero po tym wszystkim książka będzie miała postać umożliwiającą jej dalszą dystrybucję. Równolegle należy się zastanowić, w jaki sposób znaleźć dojście do ewentualnych czytelników, różnych możliwości na sprzedaż swojej książki także jest kilka.

Ciekawym pomysłem jest skorzystanie z oferty jednego z wydawnictw, które za jakiś procent od zysków zajmie się kompleksowym przygotowaniem książki, a także zadba o jej promocję i sprzedaż. Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie wydać e-booka, którego niedawno napisał to z pewnością taką opcję warto mu polecić, bo po prostu jest opłacalna.
19/04/10, 08:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.