Jak właściwie przygotować się do wyjazdu na narty?

Nadchodząca zima to czas, kiedy namiętni wielbiciele sportów zimowych myślą o wyjeździe na narty. Góry zimą są niesamowite, a szusowanie ze stoków to niebywała frajda, trzeba wyłącznie wiedzieć, jak się przygotować.

akcesoria dla narciarza
Oprawcowane przez: SkiStar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze, na pewno powinniśmy zadbać o swoją formę, zwłaszcza, jeśli poprzedni wypad przypłaciliśmy „zakwasami”. Systematyczne ćwiczenia pozwolą także uniknąć kontuzji, jakie na nartach zdarzają się bardzo często.

Czy tego rodzaju notka wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeśli tak, to poznaj ten bardzo w serwisie. On zapewne również okaże się wart poznania.

A chyba nie chciałbyś wrócić z kolanem w gipsie? Nie każdy ma czas na regularny sport, lecz wystarczy odrobinę aktywności fizycznej np. 3 razy w tygodniu, a szybko dojrzymy pozytywne efekty – jeansy zaczną luźniej wchodzić, nie zziajamy się wbiegając na drugie piętro i będziemy pełni energii. Dzięki temu nie będziemy spinać się przed zimowym urlopem, aby rozgrzać mięśnie przed pójściem na stok.


Poza kondycją należy też pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Narty są do wypożyczenia na miejscu, jednakże bez wątpienia nieodzowny jest dobry kask oraz okulary przeciwsłoneczne, jakie będą chronić nasze oczy przed silnym słońcem (zobacz przykłady). Kask powinien być nadrzędnym elementem ubioru narciarza, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby wpaść na drugą osobę na przepełnionym stoku, a wtedy o wypadek nietrudno.

Sprawdź też

Jak zaplanować wyjazd z rodziną? Jakiego rodzaju wyjazdy będą najlepsze, które są z pewnością godne zarekomendowania?

wakacje z rodziną
Oprawcowane przez: Hästens
Na podstawie: Hästens
W jakim miejscu najlepiej spędzać czas wolny? Zdecydowanie istnieje kilka opcji, aby zrobić to bardzo dobrze oraz efektywnie, lecz z pewnością godny uwagi jest jeden typ - wciąż dobry, uniwersalny, wpływający doskonale na zdrowie, kondycje i relacje rodzinne. O czym mowa? Oczywiście o spędzeniu wolnego czasu blisko natury.


Jeśli posiadamy pieniądze, możemy kupić narty, albowiem nie ma to jak własny sprzęt. Sprzedawca wesprze nas w doborze najlepszego kompletu. Najistotniejszą kwestią są mocne wiązania, jakie łączą obuwie z nartami – to od nich w głównej mierze jest uzależnione nasze bezpieczeństwo. Ostatnią kwestią jest właściwe miejsce na wyjazd (zobacz również wyjazdy dla firm) narciarski. Najbardziej lubiane ośrodki są na ogół pełne turystów, więc może warto rozejrzeć się za innym, gdzie jazda będzie bardziej komfortowa? Nie tylko nie będziemy zmuszeni stale omijać innych osób, ale także odpoczniemy od nieustannego zgiełku i faktycznie wypoczniemy.

Pamiętaj o tych 3 elementach, a nic nie stanie ci na przeszkodzie w zimowym szaleństwie! Wobec tego już teraz zacznij przygotowywania twojej rodziny, a czekają was fantastyczne ferie, które będziecie przypominać sobie aż do kolejnego wypadu na narty. Góry zawsze warto zobaczyć, nie tylko zimą, zatem jeżeli możesz pojedź tam również latem i korzystaj z letnich rozrywek.
21/08/23, 12:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.