Dlaczego warto wspomóc instytycje pożytku publicznego?

Jedną z rzeczy, których nie da się unikać, jest płacenie podatków. Urzędy skarbowe bardzo chętnie wyciągają rękę po każdą złotówkę, jaką komuś się uda wypracować. Czy prowadzi się swoją firmę, czy robi u kogoś, w każdym z tych przypadków podatki trzeba płacić
.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Lecz w naszym systemie podatkowym znajduje się jedna rzecz, jaka zmusza urzędników skarbowych do zrobienia przelewu, a mianowicie 1% dla opp, wykazywany na rozliczeniu rocznym. Jak wynika z przepisów podatkowych, każda fizyczna osoba będzie mogła podarować jeden procent podatku, który się należy jednej z organizacji publicznego pożytku (rozlicz pit przez internet z naratunek.org). Wybór takiej organizacji należy wykazać w odpowiednim miejscu na zeznaniu podatkowym, a skarbowy urząd w odpowiednim czasie sam przeleje wykazana kwotę na konto wybranej organizacji. Jednak jakaś pomyłka przy wypełnianiu zeznania sprawi, że skarbówka chętnie odmówi przelania tych pieniędzy, z tego też powodu koniecznie należy się dowiedzieć, jak wspomóc organizacje opp, aby nie popełnić pomyłki.


Jeśli rozliczenie wykaże choć trochę podatku do zapłacenia, to warto wesprzeć jednym procentem podatku jedną z instytucji (sprawdź jak to zrobić krok po kroku).

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź teraz, w tym miejscu znajdziesz coś, co z pewnością też będzie równie ciekawe.

Jeżeli ktoś się będzie na to decydował, to na samym początku musi zdecydować się na organizację pożytku publicznego. Wykaz ich dostępny jest na rządowych stronach, a w zeznaniu starczy wpisać numer KRS, jaki każda instytucja musi posiadać. Na jednym zeznaniu można wesprzeć jedynie jedną z organizacji, niestety nie można wpisać kilku różnych organizacji, więc trzeba się dobrze zastanowić, kto dostanie przelew. Przy wypełnianiu deklaracji w odpowiednich polach podaje się kwotę, jaką chce się przeznaczyć, przekraczać ona nie może jednego procenta podatku do zapłacenia. Jeżeli ktoś będzie chciał precyzyjniej określić, na co dokładnie będą przeznaczane pieniądze, to może również wykazać w swoim zeznaniu. Tam można podać, aby obdarowywana organizacja wykorzystała podarowane pieniądze na konkretny cel, ale końcowy efekt należeć i tak będzie do niej, oczywiście przy uwzględnieniu statusu.
21/02/16, 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.