Myślistwo – z jakiego powodu to hobby jest tak bardzo powszechne i w jaki ekwipunek przede wszystkim należy się wyposażyć?

Człowiek z natury jest myśliwym. W swoich początkach był zmuszony do samodzielnego poszukiwania pożywienia, co polegało z reguły na polowaniu na zwierzęta, które mogły dostarczyć mięso, a więc cenne źródła białka. Z czasem jednak rozpoczęła się hodowla zwierząt, co z kolei wyeliminowało konieczność polowania.

Strzały do łuku
Dziś, mięso bez żadnego problemu dostępne jest na sklepowych półkach. Klient może wybrać stosowny rodzaj, czasami bardzo egzotyczny. Jednak ciągle wiele osób odkrywa w sobie prehistorycznego łowcę, toteż ogromnym zainteresowaniem cieszy się myślistwo. Koła łowieckie skupiają naprawdę wielu miłośników polowań na zwierzęta. Naturalnie, w Polsce polowania są regulowane stosownymi przepisami. Z reguły, dozwala się tylko polowania na zwierzęta, których liczba jest zbyt duża, a co za tym idzie, stanowi ona duże zagrożenie dla lokalnego ekosystemu. W jakie akcesoria bezwzględnie powinien się wyposażyć myśliwy?

Sprawdź też

Odwiedź sklep z dronami, a ekspedient z całą pewnością zasugeruje Ci nabycie jednego z dronów marki 3D Robotics

dron z kamerą
Oprawcowane przez: Walter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Hitem tego sezonu są niewątpliwie bezzałogowe statki fruwające, które robią furorę nie tylko wśród dzieciaków. Coraz więcej ludzi dorosłych decyduje się na zakup tego sprzętu, niekiedy wyłącznie ze względów hobbistycznych.


Konieczna jest oczywiście stosowna broń. Jej dobór zależy od tego, na jakie zwierzęta zamierza się polować. Jeżeli chce się używać łuku, wtedy powinno się posiadać strzały myśliwskie. W Polsce jednak zazwyczaj stosowana jest naturalnie broń palna, najwygodniejsza, gdyż posługiwać mogą się nią nawet osoby, których umiejętności celowania nie są wystarczające. Na rynku dostępna jest bowiem broń palna wyposażona w specjalne celowniki, które stanowią ogromne ułatwienie. Poza tym, myśliwy koniecznie powinien zdecydować się na kupno lornetki, która umożliwi mu zauważenie zwierzyny oraz wysokiej jakości ubrań. Duże znaczenie ma ich kolorystyka.

Jeżeli chcesz zbadać niniejszą problematykę dokładniej, kliknij ten link, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Powinna być dobrana do miejsca, w którym zamierza się polować. Najczęściej ubrania mają kolor zielony i ziemisty, idealny do polowań w lesie. Na safari jednak sprawdzają się głównie ubrania w kolorze piaskowym. Bardzo ważne są też wygodne buty, posiadające solidną podeszwę. Polowania czasami trwają nawet kilka godzin, a co za tym idzie, wygodne obuwie jest absolutnie niezbędne.

Dodatkowo, zabezpiecza ono stopę przed przemarznięciem lub wodą. Polowania bowiem oczekują poruszania się po kłopotliwych obszarach. Na szczęście, wysokiej jakości wyposażenie dla myśliwych można zakupić w specjalnych sklepach, których wybór jest dość bogaty.
21/03/06, 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.