O czym pamiętać wybierając się za granicę? Jakie formalności lepiej załatwić przed podróżą? Co jest z pewnością konieczne?

Dziś wciąż większa liczba osób wyjeżdża za granicę. Powody są najróżniejsze, czasami jest to praca, czasami to wyjazd w celach turystycznych. Jakikolwiek byłby powód, to warto pamiętać o bezpieczeństwie jak również o paru rzeczach, o które trzeba zadbać przed wyjazdem.


ubezpieczenie
Oprawcowane przez: flickr.com
Na podstawie: flickr.com
Bardzo istotne jest ubezpieczenie, jakie dobre jest wykupić na tego typu wyjazd. Bez względu na to czy wybieramy się do pracy, czy też na krótszy wyjazd. Możemy z łatwością odnaleźć polisę idealną właśnie dla nas. Rozpiętość cenowa takich ubezpieczeń jest ogromna oraz zależy w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju wariant ubezpieczenia kupimy. A tych może być bardzo dużo. Należy dobrze przeczytać wszelkie warunki i zapisy takiej umowy z ubezpieczycielem, ażeby nie wyszło na to, iż w przypadku konkretnych zdarzeń zostaniemy bez pomocy. Tego typu sytuacją może być dajmy na to konieczność transportu medycznego do Polski, jaki to transport nie jest zagwarantowany w każdym z ubezpieczeń. Z tego powodu szczególnie jeśli mamy zamiar uprawiać dosyć niebezpieczne sporty, musimy sprawdzić czy taką usługę nasz ubezpieczyciel gwarantuje.

Ubezpieczenie zdrowotne, jest rzeczą bardzo ważną. Musimy mieć pewność, że będziemy mogli pójść do lekarza za granicą, w razie choroby oraz nie zbankrutujemy po takiej wizycie. Koszty powinno pokryć właśnie ubezpieczenie. Natomiast, jeśli wybieramy się do któregoś z krajów Unii Europejskiej, to trzeba pobrać kartę EKUZ. Mowa o europejskiej karcie ubezpieczenia, która gwarantuje opiekę medyczną w Unii Europejskiej. NFZ jest zmuszony, by zwrócić nam koszty, jakie ponieśliśmy w związku z leczeniem.


dokumenty
Oprawcowane przez: mBox
Na podstawie: mBox
Wybierając się za granicę pamiętajmy, by zapisać dane ambasady naszego kraju w miejscu, gdzie planujemy przebywać. To właśnie tam możemy udać się na wypadek poważnych problemów. Przykładowo, kiedy stracimy gotówkę i dokumenty w razie kradzieży.

Czy opisywany wątek Cię interesuje? Jeżeli pragniesz zdobyć dodatkowe informacje dotyczące tego problemu, to odwiedź proponowany odnośnik (http://twojprawnik.net/).

Także na wypadek problemów z prawem, ta instytucja udzieli nam pomocy. Jak nie znamy języka, to polski adwokat w Niemczech będzie niesamowicie pomocny. Samemu jednak trudno znaleźć taką osobę. Polska ambasada powinna udzielić nam koniecznego wsparcia w takiej kwestii. Dlatego wybierając się za granicę lepiej być przygotowanym na takie ewentualności. Będziemy się w takim wypadku mniej martwić na wyjeździe, kiedy wydarzy się jakaś kłopotliwa oraz nieprzyjemna dla nas sytuacja.
22/04/03, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.