Jakie są prawa pasażera?

Wszyscy wybierający się w podróż samolotem powinni znać swe prawa oraz obowiązki. Należy przed wyruszeniem na wycieczkę zapoznać się z różnymi niezbędnymi danymi. Wówczas o wiele łatwiej jest domagać się m.in. odszkodowania w sytuacji anulowanego lotu. O tym, jakie są prawa pasażera, może zadecydować każda linia lotnicza.


samolot na pasie startowym
Oprawcowane przez: Simon_sees
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pojawiają się jednak generalne założenia, jakie są zbliżone dla wszystkich podróżnych, pewne ogólne prawa pasażera .https://www.kancelaria-adwokat.biz/oferta/prawo-gospodarcze-i-handlowe/ - zweryfikuj u źródła -Jest to m.in. prawo do opieki w sytuacji odwołania lotu, odmowy przyjęcia na pokład samolotu, jak i długiego opóźnienia lotu. Dzięki temu przewoźnik jest zobowiązany darmowo zagwarantować wszystkim poszkodowanym pasażerom jedzenie oraz napoje, dwie rozmowy telefoniczne, ale także zakwaterowanie w hotelu i transport w dane miejsce. Wszystkie informacje odnajdziemy na stronach prawnych oraz na stronie www danego przewoźnika.

Niezbędne informacje odnośnie praw i obowiązków podróżujących

Wymienione powyżej, tzw. generalne prawa pasażerów obowiązują tylko pasażerów, jacy podróżują w granicach UE. Obowiązują również te osoby, jakie wyruszają z lotniska zlokalizowanego na obszarze Unii do krajów trzecich czy też przybywających na lotnisko zlokalizowane na terytorium Unii z kraju trzeciego przewoźnikiem wspólnotowym.

Jeżeli zainteresowała Cię ta problematyka, bez wahania przeczytaj również to unikalne www (https://radca-pr.pl/contact/), ponieważ znajdziesz tam niezwykle atrakcyjne wiadomości.

Za odwołany lot odszkodowanie należy się w przypadku odmówienia przyjęcia na pokład wbrew woli pasażera (odszkodowania dla pasażera).


Odmowa przyjęcia pasażera na pokład samolotu musi zostać szczegółowo uzasadniona, a mogą to być przyczyny natury zdrowotnej, wymagania związane z bezpieczeństwem czy też niewłaściwe dokumenty podróżnych. Ponadto odwołanie lotu musi zostać spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, których nie da się uniknąć. Jest to zła sytuacja polityczna, warunki pogodowe, jakie czynią niemożliwą bezpieczną podróż, ale i wykryte przed podróżą wady samolotu. W każdej z tych sytuacji można liczyć na profesjonalną pomoc oraz opiekę przewoźnika, jaki dba o komfort wszystkich podróżujących danymi liniami lotniczymi.
22/05/27, 09:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.