Nietypowe metody sprawdzania swojego logicznego myślenia czyli zalety pokojów typu escape room

Ludzie od wieków uwielbiają najróżniejsze zagadki, a najlepsze są takie, w których mogą się sprawdzić. Dlatego też cały czas dużą popularnością cieszą się najróżniejsze gry sprawdzające umiejętność odpowiedniego myślenia i analizowania zdarzeń.

escaperoom
Oprawcowane przez: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak niektórym i to będzie mało i poszukują czegoś jeszcze bardziej intrygującego. I niektórzy rzeczywiście znajdują, przykładowo w pokojach znanych jako escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do naszego kraju z Zachodu, gdzie cieszy się sporą popularnością. Także u nas zaczyna się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, bo nie brakuje ludzi, którzy lubią się wszelkimi sposobami sprawdzać, przy okazji doskonale się bawiąc. W największym skrócie pomieszczenia typu escape room to nietypowe zespołowe gry w świecie rzeczywistym, mające na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności.

Przeczytaj bez zwłoki wpis spod linku (https://artom.gda.pl/kursy-na-prawo-jazdy/kategoria-b), gdyż prawdopodobnie zaszokuje Cię to, jak bardzo pasjonujące materiały tam są opublikowane.

W grach takich uczestników zamyka się do tytułowego pokoju, pełnego różnych przedmiotów. W pokoju znajdują się wskazówki, przy pomocy których można będzie otworzyć drzwi i z niego wyjść, ale jeśli ktoś myśli że te zagadki są łatwe, to bardzo się myli.

W tradycyjnej sesji takich gier bierze udział od dwóch do pięciu osób. Ich ilość jest uzależniona od wielkości samego pokoju, który najczęściej nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Typowo na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia uczestniczący będą mieli w okolicach godziny, i jak się okazuje, raczej w tym czasie prosto nie będzie.


Sprawdź też

Nowatorska forma rozrywki dla osób, które preferują oryginalne spędzanie czasu wolnego.

ludzie
Oprawcowane przez: Andrey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie da się zakwestionować tego, że rozwiązanie takie jak Escaperoom to nowatorska forma rozrywki dla osób, jakie lubią niecodzienne spędzanie czasu wolnego. Można bowiem pozwalać sobie na przeżywanie niezapomnianej przygody z najbliższymi. A naprawdę jest to pełne emocji rozwiązanie. Mianowicie, grupa przyjaciół będzie na godzinę zamknięta w urządzonym tematycznie pomieszczeniu. Tyle także czasu będą mieć na rozwiązanie konkretnej zagadki.

Zagadki są trudne i zaskakujące, i spora ilość zespołów niestety zostaje uwięziona na wieki w zamknięciu. Rzecz jasna ta wieczność to czas, gdy ktoś z obsługi przyjdzie otworzyć drzwi i wypuści pechowych uczestników. W Polsce tego typu pokoje są do znalezienia w paru miastach i bez przerwy zaczynają się pojawiać następne. W każdym takim klubie jest najczęściej kilka pokoi, jakie można albo [zimowiska] pokonywać zupełnie niezależnie, albo wędrować od jednego do drugiego. Pokoje różnią się rodzajem zagadek i stylem, to wszystko ma na celu zaskoczenie uczestników i spowodowanie, aby za każdym razem coś innego mogli odkryć - rezerwacja pokoi.
20/02/07, 14:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.