Nietypowe metody sprawdzania swojego logicznego myślenia czyli zalety pokojów typu escape room

Ludzie od wieków uwielbiają najróżniejsze zagadki, a najlepsze są takie, w których mogą się sprawdzić. Dlatego też cały czas dużą popularnością cieszą się najróżniejsze gry sprawdzające umiejętność odpowiedniego myślenia i analizowania zdarzeń.

escaperoom
Oprawcowane przez: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak niektórym i to będzie mało i poszukują czegoś jeszcze bardziej intrygującego. I niektórzy rzeczywiście znajdują, przykładowo w pokojach znanych jako escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do naszego kraju z Zachodu, gdzie cieszy się sporą popularnością. Także u nas zaczyna się cieszyć rosnącym zainteresowaniem, bo nie brakuje ludzi, którzy lubią się wszelkimi sposobami sprawdzać, przy okazji doskonale się bawiąc. W największym skrócie pomieszczenia typu escape room to nietypowe zespołowe gry w świecie rzeczywistym, mające na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności. W grach takich uczestników zamyka się do tytułowego pokoju, pełnego różnych przedmiotów. W pokoju znajdują się wskazówki, przy pomocy których można będzie otworzyć drzwi i z niego wyjść, ale jeśli ktoś myśli że te zagadki są łatwe, to bardzo się myli.

W tradycyjnej sesji takich gier bierze udział od dwóch do pięciu osób. Ich ilość jest uzależniona od wielkości samego pokoju, który najczęściej nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Typowo na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia uczestniczący będą mieli w okolicach godziny, i jak się okazuje, raczej w tym czasie prosto nie będzie.


Sprawdź też

Gry na konsolę

kontroler do PS3
Oprawcowane przez: Play Among Friends Paf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zadbanie o cudowny wypoczynek to jeden z kluczowych warunków odczuwania doskonałego samopoczucia we własnym domu.

Zagadki są trudne i zaskakujące, i spora ilość zespołów niestety zostaje uwięziona na wieki w zamknięciu. Rzecz jasna ta wieczność to czas, gdy ktoś z obsługi przyjdzie otworzyć drzwi i wypuści pechowych uczestników. W Polsce tego typu pokoje są do znalezienia w paru miastach i bez przerwy zaczynają się pojawiać następne. W każdym takim klubie jest najczęściej kilka pokoi, jakie można albo [zimowiska] pokonywać zupełnie niezależnie, albo wędrować od jednego do drugiego. Pokoje różnią się rodzajem zagadek i stylem, to wszystko ma na celu zaskoczenie uczestników i spowodowanie, aby za każdym razem coś innego mogli odkryć - rezerwacja pokoi.
20/06/02, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.