Poznaj swe prawa - ta wiedza może się przysłużyć

Po pierwsze przy kupnie biletu zbywca nie może żądać od ciebie wyższej opłaty wyłącznie ze względu na obywatelstwo czy punkt zakupu biletu. Po drugie przysługują Ci też prawa w razie pojawienia się komplikacji.

Jest tak w przypadku opóźnienia bądź odwołania lotu czy też nadkompletu rezerwacji, z powodu którego odmówiono ci wstępu na pokład aeroplanu.

Sprawdź, co posiada proponowana treść (https://statkiempotrawie.com/oferta/szlakiem-starych-pochylni), którą przeglądasz. Informacje, które są na niej zawarte, będą niewątpliwie wartościowe – kliknij zatem tu!

Kiedy odmówiono ci przyjęcia na pokład, twój lot został anulowany bądź sprzedano więcej biletów niż miejsc w aeroplanie, linie lotnicze powinny: zorganizować ci wylot do punktu docelowego porównywalnym opcjonalnym środkiem transportu, czy zwrócić ci koszty biletu a także - w stosownych wypadkach - zapewnić ci darmowy przewóz do portu lotniczego, z którego wyruszyłeś.

W wypadku znacznego opóźnienia (o minimum pięć godzin) masz też prawo domagać się zwrotu gotówki (jednak jeżeli przyjmiesz zwrot wydatków, linie lotnicze nie muszą już zapewniać ci dalszej pomocy ani planować dalszej podróży). Lotnicze linie muszą powiadomić cię o twych prawach oraz o przyczynie istotnego opóźnienia bądź odwołania lotu czy też odmowy wpuszczenia cię na pokład samolotu. W zależności od długości zamierzanego lotu oraz opóźnienia możesz także mieć prawo do napitków, posiłków, łączności (przykładowo nieodpłatnej rozmowy telefonicznej), a w razie potrzeby również do noclegu (SkyLegal).

przjedź pod ten adres
Oprawcowane przez: Joe Kunzler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mało tego jeżeli odmówiono ci przyjęcia na pokład samolotu, twój lot jest anulowany czy dotrzesz z powyżej 3-godzinnym opóźnieniem do miejsca docelowego określonego na bilecie, masz prawo domagać się odszkodowania. Gdy zaproponowano ci alternatywny lot w podobnym terminie.

To świetnie, że chcesz uzyskać większą ilość informacji na to zagadnienie. Wówczas przejdź do witryny, a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Odszkodowanie za opóźniony lot nie przysługuje, jeśli twój lot został anulowany: z powodu szczególnych okoliczności, takich jak złe warunki atmosferyczne czy poinformowano cię o odwołaniu lotu na dwa tygodnie przed zaplanowaną datą lotu czy zaproponowano ci opcjonalny lot na tej samej trasie w podobnym czasie co twój początkowy lot.


Sprawdź też

Bieszczady - jakie proponują nam atrakcje dla wędrowców?

Pensjonat w bieszczadach
Oprawcowane przez: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Na podstawie: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Bieszczady to rejon najładniejszych gór w naszym kraju, mają delikatnie nieujarzmiony charakter. Wybierając się w tamtejsze rejony na odpoczynek będziemy mogli przede wszystkim wspinać się na najważniejsze szczyty, ale również ujrzeć coś jeszcze.

Jeżeli twój lot jest anulowany z powodu wyjątkowych warunków, możesz nie mieć prawa do odszkodowania, ale przewoźnik musi ci zaoferować wybór pomiędzy: zwrotem kosztów biletów, opcjonalnym środkiem transportu do punktu docelowego w możliwie najkrótszym czasie bądź przełożeniem rezerwacji na opcjonalną wskazaną przez ciebie datę. Nawet w szczególnych warunkach, w razie potrzeby linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia ci pomocy podczas czekania na nowy lot. To są prawa pasażera.
21/09/08, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.