Jak przyszykować się do wyjazdu na narty?

Planujesz wyprawę w góry a także narciarskie wariactwo na stoku? Przeczytaj koniecznie, jak najlepiej przygotować się do wyjazdu na narty.


Nie ma nic przyjemniejszego niż ruch na świeżym powietrzu.
Zimowe wyjazdy jak też czas białego wariactwa - przed nami wszystkimi. Miej na względzie, że obok punktu wyjazdu a także oprzyrządowania najważniejsza będzie nasza forma. Zadbaj ażeby przyjemności z jazdy po ośnieżonych stokach nie zepsuła nam nieprzyjemna kontuzja. Jak zatem przyszykować się do podróży na stok?


wyjazd narty
Oprawcowane przez: Bruce Skarin
Na podstawie: http://www.flickr.com


W nawale codziennych obowiązków jedynie nieliczni mają szansę na systematyczny sport. Robota siedząca po 8 godzin na dzień, króciutki spacerek na parking bądź przystanek . Jeśli chwilę podbiegniemy, natychmiast dopada nas duszność. Wieczór spędzony przed telewizorem lub w kinie. Tak z reguły przedstawia się nasz dzień. A narciarstwo, nawet rekreacyjne jest to sport, jaki wymaga przygotowania. Zjazdowe trasy liczą zazwyczaj od 1,5 do 3 kilometrów. Obolałe muskuły natomiast odbierają nam radość z niedługiego pobytu w górach a także zwiększają ryzyko odniesienia kontuzji. Przygotuj się więc dobrze na ów wyjazd narty (elektroniczny system obsługi klienta) również powinieneś dobrze przygotować. Jeśli decydujemy się na wyjazd musimy właściwie przedtem zadbać o naszą kondycję. Przygotowania najodpowiedniej rozpocząć przynajmniej 6 tygodni przed wyjazdem na stok. Ich celem powinno być przywyknięcie muskułów do specyficznego wysiłku. Na start trzy razy w tygodniu możemy organizować sobie dłuższe spacery.
Nie strońmy od schodów - pozwoli to na stopniową poprawę naszej formy oraz pokrzepi mięśnie nóg. Dobrym ćwiczeniem jest także jazda na rowerze, również tym stacjonarnym.
20/10/04, 08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.