Planszówki, czyli świetny patent na dobrą zabawę w deszczowy wieczór

Pierwsze pochmurne wieczory skłaniają do spędzenia czasu w mieszkaniu. Jak najlepiej spędzić ten okres z najbliższymi i jednocześnie ćwiczyć w sobie praktyczne umiejętności? Świetnym przepisem jest gra w planszówki w większym gronie. Jeszcze niedawno postrzegane jako relikt z poprzedniej epoki, obecnie są coraz popularniejsze.

sklep z grami planszowymi
Oprawcowane przez: Volgar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co ważne, na rynku znajdziemy dużo więcej planszówek, niż jeszcze parę lat temu. W sklepach dostępna jest ich szeroka oferta, z której coś idealnie dla siebie wypatrzą nie tylko dzieci, ale także ich opiekunowie. Sprzedawcy oferują gry analityczne, strategiczne, opierające się na łamigłówkach językowych, ćwiczące kreatywność, edukacyjne… Fajne gry planszowe kupimy na stronach licytatorskich, w sklepach tradycyjnych i wirtualnych. Ich cena jest względnie niewysoka, a lista zalet, które wynikają z grania w planszówki – wyjątkowo długa.

Dla maluchów to przyjemna recepta na rozwijanie pomysłowości, ćwiczenie uwagi i umiejętności analitycznego rozumowania. Gry planszowe poprawią również zasób słownictwa i odgrywają funkcję edukacyjną, np. ułatwią najmłodszym przyswoić cyfry lub litery alfabetu. To pomysłowa metoda nauki, ponieważ dzieciaki ani przez sekundę się nie nudzą. Dla nich to wyłącznie fajne gry planszowe, niezwiązane z nużącymi ćwiczeniami. Planszówki to jednakże także plusy dla ich opiekunów. Stanowią ciekawą ofertę na spotkanie w gronie znajomych, wyciszają, relaksują.

Jeżeli spodobał Ci się wpis, który teraz przeglądasz, to z pewnością zabsorbuje Cię także ten portal (https://quick-gym.pl/). On również prezentuje pokrewny temat.Gry językowe wzbogacają elokwencję, a logiczne – umiejętność analitycznego myślenia. Tego typu zdolności przydadzą się każdemu, bez względu na wiek. Wyjątkowo jednak granie w planszówki zalecane jest seniorom – analizy naukowców dowodzą, że taka aktywność intelektualna redukuje niebezpieczeństwo m.in. dotknięcia przez chorobę Alzheimera. Z bogatej oferty producentów, bez trudu znajdziemy grę planszową dla nas. Możemy kupić edukacyjną, rozwijającą analityczne myślenie, elokwencje, lub zręcznościowe. Bez trudu przekonamy się, jak interesującą i rozwijającą są alternatywą dla nocy spędzonych na kanapie przed telewizorem.
21/10/04, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.