Jaką rolę pełni obecnie telewizja?

Od kiedy na świecie pojawił się fascynujący wynalazek telewizji, ludzkość zwariowała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się przedmiotem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dzisiaj telewizor jest stałym elementem naszego życia. Jest on niezbędnym sprzętem wyposażenia dowolnego mieszkania. Zajmuje on też zaszczytne miejsce w naszym salonie. Bardzo często rodziny decydują się na parę odbiorników, tak by każdy domownik miał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, w jaki sposób zazwyczaj kończą się bójki o władzę nad pilotem.


Telewizja stała się dla większości odskocznią od kłopotów rzeczywistości. Uwielbiamy po stresującym dniu umościć się wygodnie na kanapie i włączyć ulubiony program. Wyczerpani wieczną gonitwą chcemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze zszargane nerwy. Artystyczne kabarety, kultowe komedie, a czasem coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od jakiegoś czasu nad programem telewizyjnym zebrały się czarne chmury. Ze wszystkich stron słyszymy oburzone głosy, które twierdzą, że jakość audycji, pokazywanych w obecnej telewizji, jest na niebezpiecznie niskim poziomie.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj oprócz tego inny tak samo zajmujący news taniec ognia.

Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, niesmaczne skecze i przewagę formy nad treścią. Teraz program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi.

Sprawdź autorski serwis (https://www.klubtanca.pl/) - trzeba kliknąć na wskazany poniżej link i tam można przeczytać ekstra wiadomości na ten interesujący wątek.

Czy w takim razie telewizja utraciła swoją misję?

program telewizyjny
Oprawcowane przez: Anthony Quintano
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, zarówno telewizja, jak i reszta mediów, po prostu idzie z duchem czasów i podporządkowuje się wymaganiom widzów. Jeżeli któryś program nie ma wymaganej oglądalności, to znika z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co oglądamy w naszej telewizji. Nie zapominajmy również, że preferencje są przeróżne. Dla wielbicieli kultury na wysokim poziomie są tematyczne kanały, do których już cała Polska mają dostęp.
Tego typu różnorodność jest nam wyjątkowo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chętkę na głupi żart, który rozładuje stresującą sytuację. W naszym codziennym życiu zbyt dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej posiadamy dzisiaj wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym popłakać.
20/05/22, 08:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.