Muzyka, którą słyszymy w grach

Gdy kupujemy jakąkolwiek grę to nie zawsze rozmyślamy o tym, w jaki sposób stworzono ścieżkę dźwiękową do niej. Dopiero po pewnym czasie zauważamy, że muzyka naprawdę w super sposób tworzy klimat całej gry. Bo muzyka do gier to bardzo ważny element. Owszem są wybierane znane bardziej albo mniej utwory, które przeplatają się w grze, ale całą muzykę, która ma pasować do klimatu gry trzeba stworzyć osobno.
konsola ouiya
Oprawcowane przez: Cesar Cardoso
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy szum, każde dźwięki, które ma wydawać postać, jak również, jakie wydaje otoczenie powinny zostać niesamowicie dobrze przemyślane. Pomyślmy przez moment jakby to było, gdyby jakaś gra z bardzo dynamicznymi scenami nie miała ani jednego dźwięku. W obecnych czasach bylibyśmy tym zmęczeni. Dodatkowo gra nie byłaby już tak interesująca, bo muzyka buduje napięcie, sprawia, że gra jest całkiem inaczej odbierana. Z tego powodu tak ważne jest, by stworzyć rzeczywiście dobrą muzykę do gier, bo w innym wypadku gra okaże się niepełna. Wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertą: Classical

Świetne piosenki, które kojarzymy z grami

Sprawdź też

Jak dokładnie są nagrywane muzyczne utwory, podstawowe wyposażenie dobrego studia nagraniowego.

Studio muzyczne
Oprawcowane przez: Chris Marchant
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muzyka jest z nami na każdym kroku, tak naprawdę obecna jest ona praktycznie wszędzie. Wystarczy zresztą przyjrzeć się spacerującym obok ludziom, duża ich część ma na głowach słuchawki i czegoś słucha. Muzyka używana jest także komercyjnie, na przykład w spotach reklamowych i promocyjnych.


Czasem , gdy słychać którąś piosenkę w audycji radiowej i zdaje nam się, że już ją słyszeliśmy. A później siadamy przed komputerem lub konsolą i stwierdzamy, że ta piosenka została wykorzystana w naszej grze. Bo muzyka do gier to m.in. utwory muzyczne, które są popularne i które idealnie dopasowują się do charakteru gry. Zdarza się, że utwór nie jest szalenie znany, a jakaś gra idealnie taką piosenkę wypromuje.
Bank muzyki royaltyfreeheaven
Oprawcowane przez: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza już stworzonymi piosenkami, są tworzone piosenki z myślą o jakiejś grze. A na dodatek trzeba stworzyć ścieżkę dźwiękową do gry, która nie będzie opierała się na piosenkach, a na dźwiękach, jakie są wydawane w różnych sytuacjach, na różnych poziomach przez postaci i otoczenie, w którym się znajdują. Robienie takiej muzyki nie jest prostą sprawą, należą trochę się męczyć, by wszystko odpowiednio się połączyło. Do gier muzykę tworzą wielcy muzycy.

xbox i playstation na targach
Oprawcowane przez: Gage Skidmore
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy rzeczywiście są w stanie oddać charakter gry za pomocą muzyki. Jest to kosztowne przedsięwzięcie, ale jedynie tak możemy doprowadzić do tego, że gracze będą czuli, iż zrobiono wszystko, by chcieli do tej gry powracać i sięgać po kolejne części. Bo odpowiedni dźwięk, dobra fabuła i odpowiednia techniczna oprawa sprawia, że osiąga szczyty popularności.
19/02/22, 17:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.