Lubisz wyzwania? Przygotuj się do triathlonu

Triathlon to dyscyplina sportowa, którą może uprawiać każda zdrowa osoba. Wymaga on naprawdę doskonałej formy fizycznej oraz wielu miesięcy przygotowań, gdyż nie da się ukryć, że jest to sport wytrzymałościowy. Jeżeli wobec tego za kolejny swój cel wziąłeś triathlon, trening musisz zacząć właściwie wcześniej, aby Twoja pierwsza próba nie zakończyła się totalnym fiaskiem.

Pływanie
Oprawcowane przez: isox4
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby profesjonalnie wziąć się do tematu, najpierw musisz odwiedzić lekarza, który zweryfikuje czy nie ma żadnych przeszkód do wystartowania z ćwiczeniami.

Nieziemsko wciągający tekst, czyż nie? Jeśli również posiadasz takie zdanie, to kliknij tutaj i przeczytaj w witrynie (https://www.scootive.pl/buty) wszystkie informacje.

Nie każdy ma predyspozycje do uprawiania sportów wytrzymałościowych, potrzebujących naprawdę dużo siły oraz zaangażowania. Jeżeli lekarz stwierdzi, że Twój stan zdrowotny pozwala równać się z tym wyzwaniem, możesz zacząć przygotowania uzależnione przede wszystkim od Twojej wydolności.

Osoby nieprzerwanie uprawiające sporty są o wiele lepiej przygotowane aniżeli ludzie, którzy nieregularnie ćwiczyli. Każdy jednak ma szansę osiągnąć sukces, ustalając większe albo mniejsze ramy czasowe przeznaczone na treningi. Treningi potrzebują sporego zaangażowania, toteż musimy zastanowić się czy nasi bliscy i praca będą mogły obejść się bez nas, gdy będziemy pracować nad swoją kondycją. Czekać nas będzie bieganie, pływanie oraz jazda na rowerze, nawet po kilka godzin dziennie, przez większość dni podczas tygodnia.

Sprawdź też

Razem z rozpoczęciem roku szkolnego wielu rodziców szuka dla swych dzieci ciekawych zajęć dodatkowych

zawodnicy karate
Oprawcowane przez: Chris vT
Na podstawie: http://www.flickr.com
W obecnych czasach zainteresowanie dodatkowymi zajęciami pozaszkolnymi jest nadzwyczaj duże. Coraz więcej rodziców szuka dla swych dzieci atrakcyjnych kursów, dzięki którym będą się kształtować. Jest to niezmiernie wartościowe, bowiem dziecko posiada wtedy okazję, by sprawdzić się i zastanowić nad tym, w czym jest naprawdę dobre.


Trzeba też wyekwipować się w odpowiednie sprzęty, nie tylko w profesjonalne buty do biegania, które uchronią nas przed urazami stawów, szczególnie kolan, ale również w rower przystosowany do triathlonu. Istotna jest też sprawdzona pianka do pływania, nie ograniczająca ruchów.
Trening na rowerze
Oprawcowane przez: Eli Christman
Na podstawie: http://www.flickr.com
To niemałe nakłady, toteż zorientuj się czy jesteś w stanie sobie na nie pozwolić, bez rujnowania rodzinnego budżetu. Przygotowanie do triathlonu to również troska o zdrową dietę, jaka zapewni nam siłę do ćwiczeń oraz tak samo istotny czas na regenerację. Znaczenie ma poza tym 9-godzinny sen, by nie mieć kłopotów ze zmęczeniem oraz nie nadwyrężać swojego organizmu.

Jeżeli zatem postawiłeś sobie za cel triathlon, trening możesz zacząć już jutro, by jak najszybciej zatroszczyć się o formę. W triathlonie jest ona szczególnie znacząca, ponieważ kilometry biegów, pływania oraz jazdy na rowerze mogą naprawdę nas zmęczyć, o czym na pewno już wkrótce się przekonasz.
20/08/11, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.