Jak to jest z tą nauką obcych języków?

W okresie socjalizmu nikt (poza paroma wyjątkami) nie władał językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad spoglądał czujnie również na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego
Oprawcowane przez: brewbooks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, zmiany, zmiany, obalenie ustroju komunistycznego i nastanie dzikiego kapitalizmu. W szkołach na fali wyzwolenia od ZSRR i języka rosyjskiego zaczęto odchodzić od znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego wprowadzono inne, tym razem zachodnie języki obce. Obok języka angielskiego najczęstszymi nowymi językami obcymi stały się niemiecki i francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Coraz większą popularnością cieszą się więc również szkoły włoskiego jak .

Sprawdź też

Kursy niemieckiego: bezkonkurencyjny program nauczania gwarantujący zauważalne rezultaty

stadion
Oprawcowane przez: Rob S
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwościom, że znajomość języków obcych może nam w dużym stopniu pomóc zarówno w życiu służbowym,jak i prywatnym. Wyjątkowo ceniony jest ostatnio język niemiecki, którego należałoby uczyć się w Szczecinie. Kursy języka niemieckiego oparte są na bogatym programie, podczas którego możemy rozwijać swe umiejętności zarówno w mowie, jak również w piśmie.


Obecnie najistotniejszy jest angielski, nauczany jest w każdym miejscu, w wielu szkołach obowiązkowy jest również drugi język. Najczęściej wybierany jest niemiecki. To raczej logiczne, Niemcy to nasz zachodni sąsiad, z którym mamy najintensywniejszą wymianę gospodarczą. Rzadziej wybierany jest francuski, a jednocześnie powraca moda na – ten niepopularny po okresie komuny – rosyjski. Dzisiaj jeśli zapytać młodych ludzi, który język obcy znają – zabrzmi zgodna odpowiedź: „wiadomo, angielski!”. Jeśli natomiast takie samo pytanie skierować do starszego pokolenia to, jak łatwo przewidzieć, znakomita większość wskaże na język rosyjski.
Oczywiście, przyswajamy języki obce, jakie w danym etapie są nam niezbędne, ale analizując tendencje to już wkrótce coraz większa ilość młodych ludzi będzie posługiwała się również językiem rosyjskim.

Jednocześnie, aktualnie także istnieje dosyć ciekawy trend, uczenia się języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji. Tak jest faktycznie z językiem włoskim. Widać to w wielu miejscach, nie tylko w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest wykładany w wielu szkołach językowych (propozycja na ). Kultura włoska, pogoda, piękne tereny, to wszystko pociąga nas bardzo, to również sprawia, że chcemy uczyć się tego cudownego języka.
20/12/03, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.