Czy w podróż korzystniej kupić walizki miękkie czy twarde?

Pytanie, które wyłania się przy kupnie walizki, to jaką torbę dobrać twardą czy miękką. Skorupa jest to jedna z w najwyższym stopniu oczywistych różnic, jaka odróżnia walizki.


Miękkie walizki zazwyczaj wykonane są z poliestru lub nylonu.


Takie walizki odznaczają się większą elastycznością a ponadto tego typu wrażenie wspomaga brak zewnętrznych usztywnień, które mają walizki twarde. W walizce jest to konieczne, gdyż kiedy ich nie ma, to walizce zagraża uszkodzenie. Kolejnym atutem, które mają walizki miękkie jest możliwość powiększenia walizek. Jest to niezwykle duży atut zwłaszcza dla tych osób, które z wycieczki chcą przywieźć ze sobą nie tylko dobre wspomnienia, lecz również pamiątki. Konstrukcja walizek twardych wskazuje na to, że surowiec z którego były one wyprodukowane, odporny jest na uszkodzenia. Nie oznacza to jednak, że wszystkie twarde walizki są wolne od elastyczności. W sprzedaży są do nabycia walizki twarde, jakich skorupy reagują na nacisk oraz zachowują jednocześnie wytrzymałość. Minusem walizek twardych jest gorsza organizacja wnętrza. Nie można by tu znaleźć mniejszych albo znaczniejszych kieszeni, które pozwalają nam na dobrą organizację spakowanego bagażu. Znaczy to również brak wierzchnich przegródek, dzięki którym mamy przykładowo ułatwiony dostęp do dokumentów.


budynki w Madrycie
Oprawcowane przez: Olga Khomitsevich
Na podstawie: http://www.flickr.com


Walizki twarde do samolotu są wyprodukowane z polipropylenu, polikarbonu, ABS-u albo zmieszanych tych wszystkich surowców. Bagaż polipropylenowy i polikarbonowy jest w większym stopniu odporny na uderzenia niż ten wyprodukowany z ABS-u. Jednak trzeba zauważyć, że jest dużo bardziej kosztowny. ABS jest używany dzisiaj rzadziej.

Wejdź na ten odsyłacz a odnajdziesz wskazówki z www (http://www.ibombo.com/kontakt/) napisane dla osób zaintrygowanych analizowanym w niniejszym serwisie zagadnieniem.

Jest wytrzymały na uszkodzenia, lecz jest bardzo sztywny oraz tu po upadku powstać mogłyby nieodwracalne wgniecenia.


Sprawdź też

Planowanie wakacji na własną rękę jest proste oraz przyjemne

samolot
Oprawcowane przez: Daniel Lira
Na podstawie: http://www.flickr.com
Moda na tanie loty przyszła do naszego kraju z zachodu. Oferty poszczególnych linii lotniczych spotykają się z ogromną aprobatą w kraju, bo dzięki niedrogim lotom można zwiedzić cały świat. Jest mnóstwo for w sieci oraz fanpage’ów na portalu facebook, gdzie użytkownicy z prawdziwą pasją dzielą się wrażeniami, opiniami i informacjami na ten temat. Łączenie przelotów z rozmaitych miejsc sprawia, że za niewiele pieniędzy można przemieszczać się miedzy krajami. Emocji z tym się wiążących nie kupimy.


Poliwęglan i polipropylen są bardzo elastyczne oraz po uderzeniu albo każdym upadku wracają do pierwotnego kształtu. Poza tym są niezwykle lekkie i odporne. Możemy również napotkać walizki z włókna szklanego, które są niezwykle lekkie, a ich waga nie przekracza trzech kilogramów.
22/01/27, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.