Wycieczki górskie – niebezpieczne zainteresowanie

Wiele osób żywi duży sentyment do gór. Co prawda, wycieczki górskie mogą być bezpieczne, kiedy poruszamy się po dobrze oznakowanych szlakach, jednak nie brakuje również śmiałków, którzy usiłują zdobywać niebezpieczne szczyty nawet pomimo ostrzeżeń ze strony ratowników górskich. Wiele osób traktuje górskie wycieczki, jako doskonałą rozrywkę, szczególnie w lecie. Czym jednak różni się wyposażenie turysty górskiego w lecie od tego, jakie jest potrzebne na zimową wycieczkę?

wspinaczka górska
Oprawcowane przez: Masa Sakano
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności, warto wybrać odpowiednie obuwie. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku chociażby sandały Teva, które są wyposażone w stosowne zabezpieczenia, jakie jak najbardziej przydadzą się na niejednym stromym szlaku. Co więcej, sandały Teva nie są bardzo drogim wydatkiem co powoduje, że możemy w łatwy sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo w czasie górskich wycieczek. Latem szczególnie, gdy turyści zakładają na siebie mniej ubrań, oczywiście łatwo można zrobić sobie krzywdę, gdy upadniemy. Sandały Teva zabezpieczają stopę przed ślizganiem się podeszwy, dzięki czemu ryzyko upadku zmniejsza się - http://skalnik.pl/buty-dzieciece-sandaly-sportowe-b-teva o wybieraniu się na takie szlaki, jakie nie są zagrożone lawinami. Co prawda, pogoda zimą w górach jest jak najbardziej zmienna, ale to zwłaszcza lawiny są najgroźniejsze wówczas dla podróżnych. Nie należy wychodzić w wysokie góry, gdy pogoda jest niesprzyjająca bądź, gdy szlak jest oblodzony, tyle że pomimo ostrzeżeń wiele osób tak robi.


Sprawdź też

Wyjątkowa wyprawa w Zakopanem

Domy jednorodzinne z YTONGa
Oprawcowane przez: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest cudowne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują czubki gór. Sanatoria i domy wypoczynkowe zapraszają pasjonatów wycieczek górskich z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza hotelowa sprzyja turystyce i wypoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Sandały trekkingowe
Specjalnie więc dla tego typu osób proponuje się wyposażenie, które może chociaż trochę ułatwić im górskie wycieczki w tych trudnych warunkach. Do tego rodzaju wyposażenia należą jak najbardziej detektory lawinowe. Chociaż takie wyposażenie nie jest bardzo popularne wśród zwykłych turystów, to jednak miłośnicy gór zimową porą są dobrze zapoznani z tego rodzaju akcesoriami. Detektory lawinowe umożliwiają w łatwy sposób wykrycie zagrożenia lawinowego. Choć nie są wyposażeniem tanim, to jednak warto zaopatrzyć się w takie urządzenie zwłaszcza wówczas, gdy mamy w planach częstsze, niebezpieczne wędrówki w wyższych partiach gór. Detektory lawinowe naprawdę mogą nie tylko pomóc nam w przetrwaniu w niekorzystnych warunkach, ale również nieraz ocalić nam życie - .
www.skalnik.pl/bezpieczenstwo-detektory.html
21/04/28, 16:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.