Jak powinien wyglądać najważniejszy sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwróćmy uwagę przed wyprawą?

Sprzęt miłośnika survivalu to kategoria bardzo obszerna, czasem nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie może być dosyć różnorodne, w zależności od regionu geograficznego, do którego się wybieramy, ale także od pory roku i klimatu.

Mimo to, uniwersalnie jest na pewno tak, że bagaż powinien być lekki, o nie za bardzo dużych rozmiarach, natomiast sprzęt i materiały odporne na wilgoć, zimno i gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, bezproblemowe do przetransportowania. Przy zakupie tego typu sprzętu zdecydowanie nie możemy kierować się modą, gdyż z jednej strony zakupimy coś całkowicie nieprzydatnego, a z innej stracimy na to zbytnio dużo pieniędzy.

nóż
Oprawcowane przez: James Case
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najważniejsze prace na biwaku można wykonać szybciej, gdy mamy do wykorzystania scyzoryk, siekierkę, łopatkę oraz piłę drutową. Pomocna jest też karta survivalowa, ale o tym na pewno nie trzeba przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca.

Mnóstwo ludzi szuka interesujących faktów na ten temat problem. Dobrym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis (https://pkrajewski.pl/wnetrza/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Niektórzy decydują się na kupno, tzw. “noży przetrwania”, jednakowoż to bardzo zły pomysł - . Np. jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak wybierzemy się do Rosji i będziemy tam planowali biwakować mając przy sobie tego typu nóż, bo prawo tam jasno określa, że na każdy typ broni musimy mieć odpowiednie zezwolenie. Z pewnością najważniejszą częścią wyposażenia pozostaje scyzoryk. Musi mieć nierdzewne ostrze z blokadą, powinien być niczym nóż saperski, jaki posiada nasze wojsko. Czemu takie ostrze? Otóż chociażby z takiego powodu, iż zwykła stal zniszczy witaminy, które zawarte są w krojonych owocach oraz warzywach.


Sprawdź też

Gdy w naszej ojczyźnie nadal jest chłodno, trzeba uciec na południe — na Cypr

pogoda
Oprawcowane przez: Stefan Fussan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas marzy już o tym, by nareszcie było ciepło. Zabukujmy zatem bilety na samolot do Larnaki.


Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

Chociaż oczywiście zalet jest większa ilość. Niezbędny jest oczywiście plecak, powinniśmy wybierać go bardzo starannie. Powinien być odpowiednio duży, nie za bardzo szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najkorzystniej spakować w worki plastikowe w celu ochrony przed deszczem oraz kurzem. W części plecaka, jaka przylega do pleców muszą znajdować się zawsze miękkie przedmioty, te bardziej cięższe na spodzie, zaś na wierzchu te, jakie chcemy mieć pod ręką. W czasie podróży nie powinniśmy do kieszeni zewnętrznych wkładać cennych przedmiotów, zaś plecak zamknąć należy na kłódkę. Poza tym zawsze korzystnie mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania - sprawdź - wielofunkcyjne karty przetrwania.
21/09/03, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.