O czym należy pamiętać,jeśli jesteś organizatorem konferencji i marzysz, żeby odniosła ona sukces?

Konferencje są to wyjazdy dużej ilości ludzi, podczas których omawia się dane zagadnienia. Mogą być one prasowe, naukowe, biznesowe. Wszystkie one wymagają innego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest istotne przy zorganizowaniu rzeczywiście dobrej konferencji?
Warszawa, Łódź, Poznań. Wszystkie te miejscowości organizują konferencje o różnej tematyce. I to właśnie jest priorytetem.


Restauracja Anatewka w Manufakturze
Oprawcowane przez: Elroy Serrao
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy przemyśleć po co się ją przygotowuje i czy jest naprawdę potrzebna? Powinno się ustalić cele, które po zakończeniu konferencji będzie można zmierzyć i poddać weryfikacji.

Jeśli fascynuje Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę, która podnosi podobne wątki, też będą z pewnością ciekawe.

W następnej kolejności należy stworzyć kosztorys, który przeznaczy się na organizacje konferencji. Powinien on brać pod uwagę wydatki stałe, które nie ulegną zmianie i wydatki zmienne, które mogą się zmienić wraz ze wzrostem osób biorących w niej udział.

Nie wolno pominąć budżetu awaryjnego, który użyjemy w razie wystąpienia nieplanowanych okoliczności. Gdy ustalimy jużsprawę finansową powinniśmy zająć się szukaniem odpowiedniego miejsca, gdzie konferencja będzie trwać. Zadanie to obejmuje również określenie dokładnej daty i pory spotkania oraz osobiste obejrzenie ewentualnego miejsca. Kolejny krok to sprawy logistyczne. Nie zapominaj, że uczestnicy mogą zamieszkiwać Łódź, czy Kraków podczas, kiedy spotkanie organizowane jest w Warszawie. Następny etap to zapewnić wyżywienie przyjezdnym, najlepiej w dobrej restauracji .

restauracja
Oprawcowane przez: Kimberly Vardeman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musisz zapewnić im zakwaterowanie oraz rozeznać się w propozycjach dojazdu do miejsca docelowego. Następnym punktem są kwestie związane z wyżywieniem. Restauracja to dobre miejsce na zorganizowanie obiadu dla organizatorów oraz uczestników (restauracja - anatewka-manufaktura.pl). Lecz wtedy, gdy liczba osób jest niewielka. Jest jednak inne rozwiązanie.

Sprawdź również inną bazę treści poruszających prezentowany temat - nie obawiaj się - wejście za darmo (https://www.hurtplus.pl/), zatem wejdź na ten link.

Poszukaj, czy wybrana przez ciebie restauracja organizuje catering, który przywiezie na miejsce, w którym odbywa się konferencja. W takim wypadku sprawę napojów oraz posiłków w trakcie trwania spotkania mamy z głowy.


Dobra realizacja każdego z wyżej wspomnianych kroków to droga do sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest tak samo istotny, bowiem treści merytoryczne to tylko część przygotowań. To, jak zorganizujesz wszystko logistycznie i jak przypadnie to do gustu uczestnikom zapewni ci duże zainteresowanie przy organizacji następnych konferencji.
21/08/27, 09:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.