Górskie wczasy

Pieniny
Oprawcowane przez: PolandMFA
Na podstawie: www.flickr.com
Każdy zna 2 klasyczne kierunki letnich wycieczek – góry i morze.
W zasadzie można znaleźć zwolenników którejś z tych możliwości, są także tacy, którzy wybierają obie bądź decydują się na urlop nad jeziorem. Dzisiejszy tekst został napisany dla tych osób, które chcą w tym sezonie spędzić wakacje w górach.

No i w teraz pojawia się dylemat – jakie precyzyjniej góry? Polska jest tak specyficznie ukształtowana, że wszystkie pasma znajdują się na południu. Spójrzmy zatem na zachodnią stronę, gdzie wypiętrzają się Sudety. To fajny kierunek na wczasy, turyści znajdą tam wiele ciekawych miasteczek do odwiedzenia – między innymi Kłodzko oraz Szklarską Porębę. Te górskie regiony zawierają w sobie wiele malowniczych szlaków wspinaczkowych. Jedynym mankamentem Sudetów jest to, że niełatwo znaleźć tam atmosferę – sporo turystów twierdzi, że czuć tu niemieckość.

Dalej na wschód rozciąga się Beskid Śląski i Mały, dużo atrakcyjniejsze obszary do zwiedzania. Fanom skoków narciarskich gorąco polecamy wczasy w Wiśle, w której stoi cudowne muzeum naszego orła - Adama Małysza. Warto również spędzić parę dni w Żywcu, gdzie można podziwiać wspaniały pałac z obszernym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane
Na podstawie: www.morguefile.com
No w podróżach palcem po globusie dochodzimy do Tatr. Najbardziej znanym miaste w tym obszarze jest Zakopane. Każdy uwielbia ten wyjątkowy miejscowy klimat, który jest tworzony przez tatrzańską kulturę. Jeżeli chcesz wyjechać na wakacje do stolicy Tatr, powinieneś jak najprędzej odszukać w sieci noclegi w Zakopanem jak na . To niezwykle chętnie wybierana przez turystów miejscowość, zatem w późniejszym terminie może być niełatwo zaklepać hotel.

Nie ociągaj się - jeśli masz ochotę przeczytać dalsze wpisy (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-gdansk) na ten bardzo zajmujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do następnego tekstu.

Należy dodać, że do Zakopanego wpadają nie wyłącznie goście z naszego kraju, ale też zza granicy, przede wszystkim z Rosji.

Przy granicy z Ukrainą i Słowacją znajdują się Bieszczady, które cechują się pięknymi pejzażami. Warto zobaczyć je szczególnie jesienią, kiedy można ujrzeć niebywałą feerię barw.

Sprawdź też

Baseny termalne w Polsce

termy
Oprawcowane przez: Agencja PR Pan Pikto
Na podstawie: Agencja PR Pan Pikto
Naletnie dni czekaliśmy z niecierpliwością już od dawna. Zima w tym roku wyjątkowo dała się nam we znaki. Podczas długich i mroźnych wieczorów, aby poprawić sobie humor, przeglądaliśmy razem z rodzinką katalogi biur podróży i planowaliśmy podróże naszych marzeń. Tymczasem, okres letni już się zbliża i najwyższa pora pomyśleć o tegorocznych wczasach. Warto już teraz wykupić miejsca w hotelu dla siebie i najbliższych, ponieważ jeszcze chwila i może się zrobić za późno- nie będzie wolnych miejsc w popularnych ośrodkach wczasowych.


Jeżeli szukasz innej miejscowości. W końcu Kraków jest w rozsądnej odległości od Zakopanego.
Oprawcowane przez: S.D.
20/03/15, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.