Napisałeś książkę i myślisz, co następnie zrobić – zobacz, jakie są wyjścia

Zarówno w naszym państwie, jak i wszędzie indziej, jest gigantyczna liczba ludzi, którzy kochają pisać. Spora część z nich nie tylko o tym marzy, nie jedynie to uwielbia, lecz naprawdę to robi. Ani spojrzeć, a powstaje tomik wierszy, zbiór opowiastek, czy książka. W człowieku rośnie wtenczas duma ze stworzonego dzieła. Jednakże co zrobić, aby praca nie spełzła na niczym, aby nie została w szufladzie?

pisanie książki
Aktualnie trzeba byłoby powiedzieć – nie, aby nie pozostała w szufladzie, a, aby nie pozostała w laptopie. Rozwój elektroniki pobiegł do przodu i ludzi piszących na starych maszynach można obecnie policzyć na placach jednej dłoni. Laptopy stały się nowymi pamiętnikami, czystymi kartkami, na które istnieje szansa przelania myśli. Potężne znaczenia ma także Internet – dzięki Sieci wiele osób piszących ma szansę pochwalić się przed innymi swoją twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednakże zrobić, kiedy będzie się miało już gotowy materiał, czy mówiąc inaczej – napisaną książkę? Jak się okazuje skończenie książki to w rzeczywistości dopiero początek ciężkiej drogi. Choć w naszym kraju jest mnóstwo wydawnictw, osobom debiutującym okrutnie trudno jest wystartować w branży. Wydawnictwa nie za każdym razem chcą wydać pieniądze na publikację i reklamę, ponieważ nie są przekonane, iż zysk stanie się na tyle wielki, aby bez problemu pokryć koszty. Bywa, że osoba, która napisała powieść odbija się od klamek wielkich wydawców albo czeka latami, aż dane wydawnictwo da książkę do księgarń.

Nie ociągaj się - sporo wiadomości czytaj w serwisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania - chętnie na nie odpiszemy.

Wyjściem na te bolączki jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?


Sprawdź też

Czy zastanawialiśmy się jak wydać ebooka? Sprawdź jakie mamy porady

książka
Oprawcowane przez: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Książki elektroniczne uzyskują coraz więcej sympatyków

Jeszcze niedawno pragnąc przeczytać jakąś książkę, należało ją zakupić, lub pożyczyć z biblioteki. Kiedy była obszerna i naprawdę sporo ważąca, to musieliśmy zrezygnować z zabierania jej w podróże, nie dążąc do tego aby dźwigać ten ciężaru.

książka
Oprawcowane przez: Alicia A. L.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Self publishing przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i cieszy się coraz większą popularnością. Polega na tym, iż osoba, która stworzyła książkę, samoistnie ją wydaje. Wystarczy posiadać daną kwotę gotówki i można zlecić drukarni druk i oprawę, zainwestować w reklamy branżowe, w firmę, która pomoże dystrybuować książkę. Co się otrzymuje? Nade wszystko prawa autorskie i wydawnicze zostają w rękach piszącego. Posiada też dużo większy zysk ze sprzedaży. A nade wszystko nie musi czekać latami, aż książka wyjdzie na światło dzienne. Dla wielu to same plusy.
20/05/03, 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.