Aktywne spędzanie wolnych chwil jest rzeczywiście istotne! Nie zaniedbuj ruchu oraz ciesz się zdrowiem!

Każdy z nas chce być zdrowy i radować się dużym zapasem sił. Na formę człowieka oddziałuje bardzo dużo czynników: dobra dieta, wykonywane badania profilaktyczne, jak również aktywność ruchowa. Ostatni w wymienionych czynników ma bardzo ogromne znaczenie dla kondycji człowieka, ponieważ pozwala zachować ciało we właściwej formie, ustrzec się przed otyłością, regularnie dotleniać narządy i poprawić sobie nastrój. Chociaż człowiek zazwyczaj bywa po przyjściu z pracy zmęczony oraz myśli jedynie o tym, aby położyć na kanapie przed telewizorem, dobrze jest znaleźć w sobie siły oraz zdecydować się na odpoczynek aktywny. Dowolna dyscyplina sportowa albo inna forma spędzania czasu w ruchu okaże się świetną alternatywą.


Zadbaj o kondycję w wolnej chwili

Przepracowanie i ciągłe zmęczenie, to problem wielu Polaków. Dlatego, jeśli nareszcie przydarzy się wolny dzień i chwila oddechu, marzy się tylko o leniwym wypoczynku, najchętniej na kanapie, z lekturą lub dobrym filmem. Naturalnie, jeżeli od czasu do czasu w ten sposób spędza się czas, nie dzieje się nic złego. Jeśli jednakże stanie się to tradycją, szybciutko straci się kondycję, a nawet wpadnie w nadliczbowe kilogramy - czytaj o off-roadzie na stronie Poza Domem. Ciało człowieka wymaga ruchu i aktywności, zatem w wolnej chwili trzeba mu tej aktywności dostarczać. Można uczynić to choćby w czterech ścianach swojego domu, decydując się na różne treningi lub gry z rodziną. Lecz jeżeli tylko będzie ku temu okazja warto wyjść z domu i poszukać sobie rozrywki poza nim.

Calutką rodziną? A czemu nie?

bieganie
Oprawcowane przez: Sammy Zimmermanns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieje mnóstwo interesujących form spędzania czasu aktywnie, starczy tylko zastanowić się, na co przychodzi ochota. Wolny czas można spędzać w samotności, ze znajomymi, jak też całą rodziną. Jeżeli jedynie aura dopisuje, można zdecydować się na wycieczki, w bliższe oraz dalsze miejsca - sprawdź, co warto zobaczyć w 2016 r.. Nie należy wybierać się na nie samochodem, lepiej wskoczyć na siodełko roweru, lub decydować się na wycieczkę pieszą. Jeżeli dysponuje się znaczniejszą ilością czasu, przykładowo całym wolnym weekendem, można wybrać się w jakieś ładne miejsce, choćby na górskie szlaki bądź mazurskie jeziora. Warunki do aktywnego wypełniania czasu okazują się tam rzeczywiście doskonałe, a atrakcji także nie brakuje.


Nawet prace w ogródku są ciekawą formą aktywności

Nie nie przeszkadza, aby łączyć miłe z pożytecznym. Kiedy mamy ochotę zażyć troszeczkę ruchu na świeżym powietrzu, lecz szkoda nam dnia, gdyż czekają nas jesienne czy wiosenne porządki, można łączyć te dwie czynności. Sprzątając ogród także można się solidnie poruszać, dotlenić i zastąpić tym sobie aerobik w najlepszej sali ćwiczeń. Czas należy spędzać aktywnie o każdej porze roku, gdyż w każdej chwili wyszuka się jakieś ciekawe zajęcia. Zimą sporty na śniegu, latem pływanie szkoła pływania i gry zespołowe, wiosną i jesienią przechadzki i wycieczki rowerowe. Każdy bez kłopotu odnajdzie coś dla siebie.
21/10/08, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.