Rodzinne wakacje w dwóch różnych częściach Polski. Praktyczne porady

Wybranie miejscówki na wczasy nie jest bezproblemowe jeśli mamy wśród domowników fanów wypoczynku w Beskidach i nad jeziorem. Można spróbować pogodzić interesy obu stron, wybierając objazdowe wakacje przez cały kraj. Jak tego dokonać mając tylko tydzień do na urlop?

szczecin port
Oprawcowane przez: a.fiedler
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności zadecydujmy, gdzie najpierw – czy w góry, czy na północ Polski. Jeśli wybierzemy północ, możemy zatrzymać się na przykład w Szczecinie i – jeżeli wybieramy samochód jako środek lokomocji - drogę w góry odbyć przez Niemcy, jadąc przez niemieckie drogi szybkiego ruchu. Zarezerwujmy sobie odpowiednio wcześnie na kilka dób apartamenty Szczecin ma dość dużą bazę noclegową, dlatego z pewnością będzie w czym przebierać. Pozostańmy w Szczecinie przez kilka dni i uczyńmy z niego bazę powrotową do zwiedzenia całej nadmorskiej infrastruktury - .

Choć jeden dzień zostawmy sobie na słodkie lenistwo, będzie potrzebne do naładowania akumulatorów przed wypadem na południe. Szukając hoteliku w zachodniopomorskim, na przykład wpisując „apartamenty Szczecin”, poszukajmy od razu informacji o jakimś miłym zajeździe. Jadąc przez kraj z północy na południe na przykład pociągiem lub autobusem, dobrze jest wybrać sobie dwie miejscowości dobrze ze sobą skomunikowane, by całą noc poświęcić na przejazd i nie myśleć o przesiadkach. Podczas wakacji w dwóch oddalonych od siebie rejonach kraju, zadbajmy o dobrze zapakowany bagaż. Nasz pakunek nie może być za ciężki, ale równocześnie musi pomieścić wszystko, co będzie użyteczne na plaży i w górach.


Sprawdź też

Parę porad dla planujących urlop

morze
Oprawcowane przez: Selden Vestrit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lato, wiosna, jesień, zima zawsze jest właściwy czas na urlop, szczególnie jeśli czujemy, że nasze zmotywowanie ucieka. Jeśli znajdziemy idealne dla nas zakwaterowanie, to przy zróżnicowanej pogodzie będziemy się świetnie bawić.

Nie zapomnijmy o wytrzymałych, sprawdzonych butach, emulsjach z filtrem, okryciach przeciwdeszczowych, przewiewnych czapkach. Weźmy też kocyk piknikowy, najlepiej kompaktowy i zapinany na rzep oraz wyposażony w rączkę, by swobodnie go nieść. Przyda się też torba termiczna utrzymująca temperaturę, jeżeli zabieramy ze sobą zimne butelki i termos, gdy idziemy w góry i bierzemy pyszną herbatę.

Sprawnie zaplanowany wypad w różne rejony Polski z pewnością się uda, jeśli dużo szybciej rozplanujemy szczegółowo miejsca przystanków, zabytki do zobaczenia i transport.

Więcej ofert:
20/02/19, 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.