Podstawowy ekwipunek na górskie wycieczki czyli co warto ze sobą zabrać, aby wędrowanie było bezpieczne i przyjemne.

Jedną z najbardziej popularnych form aktywnego wypoczynku są wędrówki po górach. O ich dużej popularności bardzo dobrze świadczą szlaki, na jakich w czasie ładnej pogody da się spotkać rzeczywiście sporo miłośników tej aktywności. Lecz wybierając się nawet na prosty szlak przy słonecznej pogodzie trzeba pamiętać, że idzie się w góry, jakie niekiedy mogą być nieprzewidywalne. A przecież bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co można zobaczyć na szlakach niekiedy naprawdę przeraża.

Turysta na skale
Oprawcowane przez: Matt Matches
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyjście na cały dzień wędrówek po Tatrach w klapkach to już nawet nie jest lekkomyślność, takie zachowania nazwać trzeba znacznie mocniej. I niestety często kończy się to nieszczęśliwym wypadkiem, na przykład potłuczeniem albo zwichnięciem.

Zainteresowały Cię informacje zawarte w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://naturalhotel.pl/) masz możliwość przejść do bardziej szczegółowych danych, które ukryliśmy w linku poniżej.

Z tego też powodu pamiętać należy o tym, żeby za każdym razem wychodzić z pewnym wyposażeniem. Nie tylko zapewni to należyty komfort wędrówki, ale także uchroni przez wieloma zagrożeniami, jakie na każdym szlaku będą czekały na nieprzygotowanych, nieostrożnych turystów.

Sprawdź też

Wyjazdy na narty do Zakopanego z bliskimi – atrakcyjne rozwiązania

Zakopane
Oprawcowane przez: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród pojawiających się dziś na rynku turystycznym propozycji wyjazdowych wyszukać można także doskonałe propozycje na zimę. Wycieczki z bliskimi do kurortów to doskonała opcja dla wymagających. Oferty są zróżnicowane oraz celują w różne miejsca, z tego też powodu pole wyboru jest tak znaczne. Jeśli przyjrzymy się ofercie wyjazdowej na narty zakopane gwarantuje doskonałe wrażenia. Świetne dostosowanie bieżących propozycji do niemałych wymagań klientów i klientek to owoc pracy cenionych organizatorów.


Buty w góry
Oprawcowane przez: hrvargas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najważniejszą rzeczą przy górskich wycieczkach są porządne buty, wygodne, mające mocną podeszwę. Powinny one mieć taką wysokość, aby chroniły kostki przed skręceniami, jeśli pogoda będzie mniej pewna, to dobrze żeby były też nieprzemakalne. Bez odpowiedniego obuwia nawet się nie powinno myśleć o górskich wędrówkach, a tym bardziej wcielać w życie tych pomysłów. Ważna będzie również pozostała garderoba, jaką się ma ze sobą. Warto pamiętać o wzięciu czegoś ciepłego, na przykład polara, oraz kurtki przeciwdeszczowej. W wysokich partiach aura zmienić się może bardzo szybko, więc nawet jeśli przy wyjściu będzie słonecznie, to należy o tym pamiętać. Aby te ubrania nie przeszkadzały podczas wycieczki, to na pewno się też przyda jakiś pojemny plecak adidas, do jakiego warto jeszcze zapakować latarkę, naładowany telefon i zapas jedzenia i wody. I na zakończenie trzeba pamiętać o jeszcze jednej niezwykle ważnej sprawie, jaką jest rozsądek, nie kupi się go w żadnym sklepie, ale każdy sam powinien nad nim popracować.
22/01/14, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.