Pielęgnowanie miłości w związku małżeńskim

W jaki sposób przeciwdziałać monotonii w małżeństwie i wzmacniać poczucie więzi? Na takie pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym tekście. Każde z dwojga ludzi w związku jest odrębną jednostką, posiada różne spojrzenie na rzeczywistość. Dzielcie się swymi poglądami, komunikujcie otwarcie o swoich potrzebach. Nie wstydźcie się rozmawiać o swych uczuciach. Podkreślajcie, że bardzo wam na sobie zależy. Czasem przyjemnie jest dostać od partnera liścik z informacją: „Kocham Cię bardzo”.

Kabaretki
Oprawcowane przez: Amazing Girl
Na podstawie: http://amazinggirl.pl
Starajcie się dbać o dobro drugiej osoby. Pamiętajcie, żeby od czasu do czasu zaskakiwać się czymś przyjemnym – przynieść kwiaty bez okazji, zaaranżować wspólną eskapadę rowerową, wybrać się na basen, do kina albo do restauracji. Może warto przemyśleć przygotowanie posiłków w domu razem z małżonkiem? Na pewno wspólne „gotowanie” jest o wiele przyjemniejsze aniżeli sytuacja, kiedy zmęczona kobieta stawia małżonkowi obiadek na stole. Jak można uatrakcyjnić intymną sferę?

Sprawdź też

Białe ręczniki to niezwykle istotna rzecz w branży turystycznej

bielizna hotelowa
Oprawcowane przez: John Hickey-Fry
Na podstawie: http://www.flickr.com
W branży turystycznej niezwykle ważna jest jakość pokoi hotelowych. Dla wymagających klientów ważne są nawet najmniejsze szczegóły. Należy pamiętać o tym, że wręcz wymaganym standardem są białe ręczniki. Wbrew obiegowym opiniom ręczniki hotelowe są niejako jego wizytówką. Biel jest symbolem ładu, kojarzy się również ze spokojem i bezproblemowym odpoczynkiem. Z tym kolorem nie kojarzą się także żadne negatywne odczucia. Nie bez powodu uważa się,iż bez białych ręczników nie ma co oczekiwać rzeszy gości. Wpływ na to ma w tym miejscu element psychologiczny. Co doceniają jeszcze wymagający klienci?


Szczerze mówcie o swych oczekiwaniach oraz fantazjach miłosnych. Pomyślcie o wykorzystaniu gadżetów erotycznych bądź o afrodyzjakach. Pomogą kabaretki, ponętne pończoszki, czy też inna niezwykle kobieca bielizna (sklep internetowy bielizna) w sklepie Amazing Girl.

W miarę upływu lat poczucie obustronnej sympatii spada. Jest to etap naturalny. Zwiększa się poczucie ograniczenia osobistej swobody, zaś fascynacja erotyczna maleje. Pary wówczas niejednokrotnie wybierają najprostsze rozwiązanie – separacja. Uczucie wygasło, a więc nie warto się starać. W jaki sposób możemy przeciwdziałać rutynie ? Przypominajcie sobą czas narzeczeństwa. Przyzwólcie sobie za sobą zatęsknić. Najlepszym sposobem na wzrost apetytu jest głód. W nagrodę bielizna erotyczna z pewnością nie zaszkodzi żadnej ze stron.


Podejmujcie wspólne aktywności, razem przemeblujcie dom bądź grajcie w karty. Wspólnie spędzany czas zbliży was do siebie. Jasno precyzujcie własne myśli. Małżonek nie może zgadnąć czego oczekujecie. Pracujcie nad porozumiewaniem się. Szczerość to podstawa. Słyszcie, nie tylko słuchajcie. Zawsze starajcie się poznać punkt widzenia partnera. Modyfikujcie swoje nastawienia wobec związku. Przeczucie, że to ten wyjątkowy, ta wyjątkowa, zwiększa szanse na trwałość małżeństwa. Pragnienie utrzymania związku warunkuje motywację do dbania o partnera oraz akceptowania niewygód.

Jednak przede wszystkim umiejcie docenić bliskość ukochanej osoby i dbajcie o własny rozwój osobisty, bowiem mając poczcie zadowolenia, łatwiej wam będzie cieszyć się ze związku.
19/10/24, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.