Jak zaplanować świetną wycieczkę, by nie naruszyć budżetu?

Rewelacyjne podróże to marzenie wielu z nas. O czym pamiętać, jeśli urządza nas jedynie podróż ekonomiczna?
Jeśli zależy nam na objechaniu Europy wzdłuż i wszerz postawmy na bus do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Przykładowo bus do Niemiec będzie kosztował sporo taniej niż jazda czterema kółkami do Berlina czy Hamburga. Inna sytuacja, jeśli podróżujemy w towarzystwie. Wtedy wydatki na benzynę, po podzieleniu na kilka głów, będą dużo przystępniejsze. A co jeśli nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jazdy innym środkiem komunikacji niż nasz własny pojazd, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy mieliby możliwość też wybrać się w podróż? Możemy poszukać towarzyszy na forach internetowych czy portalach społecznościowych - czytaj . Bez dwóch zdań uda nam się znaleźć kogoś, kto ma takie same preferencje. Naszą uwagę powinny także przykuć tanie bilety lotnicze. Te, kupione odpowiednio wcześniej, mogą nas wynieść nawet tylko kilka złotych. Alternatywą dla samolotu czy czterech kółek będzie także pociąg.
busy
Oprawcowane przez: The TAS Partnership Ltd
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sprawdź też

W jaki sposób miło i przyjemnie wyjechać w podróż czyli parę podstawowych informacji o wynajmie autokarów

autobus wycieczkowy
Oprawcowane przez: Alan Sansbury
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podczas planowania wyjazdu jedną z ważniejszych rzeczy będzie wybranie środka lokomocji. Jeśli jedzie się samemu, to będą spore możliwości, jednak wyjazd zorganizowaną grupą rodzi już pewne ograniczenia. Samolotem czy pociągiem dotrzeć można w wiele miejsc, ale wszędzie się jednak nie da, i wtedy konieczne jest dalsze organizowanie podróży, przykładowo w publicznej komunikacji.


Warto mieć oczy szeroko otwarte. Biura podróży gwarantują wiele wczasów last minute. Takie opcje okażą się fantastyczne dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na półroczne wycieczki, a preferują weekendowe, tygodniowe bądź dwutygodniowe pobyty w odmiennych miejscach. Odwiedzajmy więc często strony poszczególnych biur turystycznych, a także polubmy internetowe porównywarki wyjazdów organizowanych przez różnorodne firmy.


Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu pieniędzy, dobrą opcją jest rozejrzenie się, na przykład na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie proponuje odsprzedaży wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, bo sam nie może jechać.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na taki temat? Zapraszamy więc do przelogowania się do kolejnej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://www.gaster-sol.pl/en/products/pickling-salt-nitrite-preservative-salt).

Wtedy bowiem możemy spodziewać się przystępnej ceny. Ekonomiczne podróże są związane przede wszystkim z przystępnym cenowo noclegiem. Dobrze jest mieć na uwadze, że hotel nie zawsze musi być alternatywą najdroższą, wbrew temu co mogłoby się wydawać. Jedną z tańszych opcji będzie zakwaterowanie na kempingu.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w owym wątku, to przyda Ci się najnowsza publikacja. Znajdziesz ją pod podkreślonym poniżej linkiem. A jeżeli będziesz miał komentarze, z przyjemnością na nie odpowiemy!

Tego rodzaju miejsca oferują również domki letniskowe, którymi możemy zastąpić tradycyjny namiot.
20/02/07, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.