O egzotyce w nieco nietypowym wydaniu, czyli o wyjątkowych rozrywkach, jakie czekają na przyjezdnych w krajach Północnej Europy

W turystce egzotyka bywa kojarzona z podróżami do krajów położonych w pobliżu Zwrotnika Raka bądź Koziorożca, jak również Równika. Jeżeli jednak ktoś chce doświadczyć niezapomnianych wrażeń, ten wcale nie musi wyjeżdżać tak daleko, szczególnie, że pobyt w Maroku lub Turcji może być dość ryzykowny. Kraje Europy Północnej podsuwają tymczasem urlopowiczom atrakcje, jakich na pewno nie powstydziłby się żaden tropikalny kurort.
zabawa
Trudno spodziewać się, że w okolicach Koła Podbiegunowego wyrosną daktylowce, lecz wycieczka na Islandię czy parodniowy pobyt w Norwegii wiązać się będzie z zupełnie innymi, choć równie malowniczymi krajobrazami. Współcześni urlopowicze mają jednak niemałe oczekiwania i podziwianie tamtejszej szaty roślinnej zdaje się być zaledwie przystawką do głównych rozrywek. Na pewno w krajach takich, jak Norwegia lub islandia zorza polarna jest nie lada atrakcją. Do wykazu cudów przyrody, które koniecznie muszą zobaczyć przybysze należą też imponujące gejzery, cudowne fiordy oraz wodospady.


Sprawdź też

Nowoczesne rozwiązania na zrzucenie dodatkowych kilogramów

w Bieszczadach
Oprawcowane przez: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współcześnie dobre zadbanie o swoje powszednie zdrowie ma znamię priorytetu dla rozwojowo żyjących odbiorców.


Możliwości na lepszą sylwetkę jest znacznie więcej niż dawniej.


gory-widok
Oprawcowane przez: Jennifer C.
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy ktoś przez pięć lub sześć dni w tygodniu pracuje przed ekranem komputera, to w czasie wakacji (Jeżeli poszukujesz oferty na urlop sprawdź turcja wakacje coral travel) powinien odpoczywać w aktywny sposób. Krótka lub kilkunastodniowa wycieczka na Islandię w żadnym wypadku nie musi łączyć się tylko z całodniowym zwiedzaniem zabytków. Wolny czas można tak zaplanować, żeby przed południem wybrać się w góry czy przez kilka godzin pojeździć na górskim rowerze. Natomiast nocą niewiele państw bywa tak magicznych, jak Islandia zorza polarna rozświetla wtedy niebo. Trzeba jednak wykazać się ogromną cierpliwością, żeby zobaczyć to spektakularne zjawisko.
Obierając cel wakacyjnych wypraw warto szczegółowo zapoznawać się z propozycją biur podróży lub z treścią notek zamieszczonych w przewodnikach. Pozornie mało ciekawy kierunek może w końcu okazać się idealnym.
22/04/07, 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.