Twoje dziecko harcerzem? Czemu nie!

Posiadasz dojrzewające dziecko, które jest coraz bardziej ciekawe świata. Nie zamartwiasz się tym, póki jego różne hobby nie wykraczają poza bezpieczne reguły. często i to się zdarza, przecież młodość i dorastanie rządzą się swoimi prawami.
harcerze
Oprawcowane przez: Leslie Science & Nature Center
Na podstawie: http://www.flickr.com
W pewien jednak twoje dziecko wróciło ze szkoły i poprosiło cię o wyposażenie harcerza. Zamurowało cię, bo chyba takiego czegoś akurat nie oczekiwałaś, jednakowoż już za moment zabrałaś się do działania, gdzie mogłabyś spełnić prośbę swojego dziecka, czyli zakupić niezbędne harcerskie wyposażenie (zobacz co mamy w ofercie).

Sprawdź też

Jaki prezent na komunię podarować dziecku

rower
Oprawcowane przez: http://pixabay.com/
Na podstawie: http://pixabay.com/
Do Pierwszej Komunii Świętej mamy jeszcze sporo czasu. Pomimo to warto powoli pomyśleć i rozejrzeć się za upominkiem komunijnym. Wybór stosownego upominku na komunię może być nie lada ambarasem. Co nabyć dziecku, aby było zadowolone? Komputer, smartfon, zegarek, medalik, a może jeszcze coś innego? Złoty czy srebrny medalik ongiś był jednym z najczęściej wybieranych prezentów komunijnych. W dzisiejszych czasach, w erze komputerów oraz pędzącej technologii zwyczajny medalik zdaje się prezentem przestarzałym. Warto jednak taki medalik dać dziecku wraz z innym upominkiem. Po medaliku zostanie pamiątka na długie lata, zaś po rowerze albo zegarku wiele godzin rozrywki.


Bardzo oczywisty wybór to akcesoria turystyczne (polecamy lampka turystyczna) sklep. zgadza się, jego miano wskazuje na to, iż otrzymamy tam sprzęt typowo turystyczny: namioty, śpiwory, obuwie trekkingowe czy sprzęt wspinaczkowy. jednak wiele tego typu sklepów posiada w swojej ofercie taki towar, jak umundurowanie harcerskie, chusty harcerskie, nakrycia głowy, wywijki harcerskie, pasy, pakietki i odznaki, pagony harcerskie… Słowem, wszystko co młody i starszy harcerz wymaga (akcesoria dla harcerzy - top10).

turystyka górska
Oprawcowane przez: Paxson Woelber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka prawda, że, dla harcerza nie ma rzeczy zbędnych, każda z nich ma swoje miejsce i znaczenie. identycznie, jak młody harcerz uczy się zdyscyplinowania, również jego wyposażenie musi być nienaganne i dopasowane na miarę. właściwie, nie jest to takie mini-wojsko, choć niektórzy i tak mogą o tym myśleć, ale każdy kto zakosztował przygody w harcerstwie, zdaje sobie sprawę, że naucza ona mechanizmów dość podobnych. mówimy tu o uczuciach patriotycznych, samodoskonaleniu czy braterskiej podporze.


Skoro więc twoje dziecko chce przystąpić do organizacji harcerskiej potraktuj to jako pozytywny prognostyk. Z jednej strony przecież nawet jak się zniechęci to, chociaż pozna, twierdząc przysłowiowo, „z czym to się je”, nie będzie jednakowoż robić ci wyrzutów, że się tego nie zaaprobowałaś , że zniszczyłaś jego plany. Takie coś nierzadko prowadzi do wyidealizowania pewnych rzeczy, które nie zostały przerobione w rzeczywistości, ale ostają się w głowie, co wpływa na myśli typu: co by było gdyby… Lepiej konfrontować dziecko z rzeczywistością zamiast dopuszczać do takich myśli. Z innej strony, jeśli będzie na tak, to możesz być pewna, iż w harcerstwie nauczy się dużo pożytecznego, co zaprocentuje na przyszłe lata.

I nawet nie mam na myśli tutaj tylko dyscypliny, lecz warto zwrócić uwagę na pewne wartości, które budują młodego człowieka już od początku, wiedzącego, po co jest na świecie, i co jest w życiu najistotniejsze.
20/12/11, 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.