Warsztaty doszkalające przed egzaminami na studia na kierunkach artystycznych lub architekturę wnętrz

Ogromna liczba kierunków studiów wyższych sprawia, że każdy może wykształcić się prawie dowolnej dziedzinie. Część osób już we wczesnej młodości wie, co chcieliby robić w życiu, części młodych ludzi przychodzi to z czasem.


Rysunek architektoniczny
Oprawcowane przez: horyzont
Na podstawie: http://www.kursrysunku.com.pl/
Jeżeli ktoś ma talent rysunkowy i już w szkole średniej zdecydował, że będzie zdawać na kierunek malarski na ASP lub architekturę, może udać się na dodatkowe lekcje rysunku, odbywające się na wydziale, aby doskonalić swój warsztat i powiększyć szansę na dostanie się nawybrane studia.

Architektura wnętrz jest takim kierunkiem studiów, który nie należy do najłatwiejszych, lecz w przyszłości zapewni intratną pracę. Wykłada się ją niejednokrotnie na Akademii Sztuk Pięknych i nie jest łatwo stać się studentem. Chcąc dostać się na opisywany kierunek trzeba być nie tylko właścicielem ścisłego umysłu lecz też mieć rozbudowany zmysł artystyczny i wyczucie dobrego smaku. Bardzo wiele osób wybiera się wcześniej na kurs rysowania Kraków i inne duże miasta, w których jest wydział, na którym można studiować architekturę, robi tego typu warsztaty. Czasem weekendowo, czasem w tygodniu, lecz popołudniami. To oczywiste, że przyszli studenci chcą zwiększyć swoje szanse przez nadprogramowe kształcenie i kurs rysowania Kraków na pewno zaproponuje nie tylko zajęcia na uczelni i tworzenie w pracowni, lecz też zajęcia plenerowe.


Rysunek
Oprawcowane przez: Ettore Bechis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Te drugie przydają się szczególnie wtedy, kiedy chcemy dostać się na malarstwo albo rzeźbę na wydziale Akademii Sztuk Pięknych, bo pomagają również w rozwijaniu wyobraźni oraz postrzeganiu i odwzorowywaniu przedmiotów. Jeśli zajęcia na uczelni nam nie odpowiadają, pozostaje jakaś szkoła rysunku Kraków prowadzi kilkanaście takich szkół, warto wcześniej rozeznać się w kadrze i opiniach o danej szkole. Pomogą w tym fora internetowe. Wystarczy wklepać „szkoła rysunku Kraków” i przejrzeć wyniki.

Architektura wnętrz opiera się na tworzeniu projektów graficznych, dlatego też osoba chętna do podjęcia tego kierunku musi wykazać się samodzielnie przygotowanymi rysunkami, obrazami itp. Prowadzący na kursie z pewnością doradzą, które z naszych prac warto umieścić w naszym portfolio kiedy przymierzamy się do zdawania na architekturę wnętrz lub na kierunki artystyczne jak malarstwo albo grafika na ASP.
20/03/06, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.