Jak wyszukać tanie loty?

Na pewno nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy historii o tych, którzy za parę groszy polecieli do któregoś z krajów Europy. Czy to możliwe, żeby nabyć bilet za tak małe pieniądze? Jak najbardziej! Rasowi poszukiwacze tanich biletów wiedzą, jak przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak wytrwałości i dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Przede wszystkim: strzeżmy się wysokiego sezonu, np. wakacji oraz długich weekendów. Taniej nabędziemy bilet jesienną porą tudzież wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii mogą się zmieniać nawet wiele razy w ciągu dnia. Zatem bardzo ważne jest, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny na ogół idą w górę na chwilę przed weekendem, ponieważ logiczne jest, iż wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie wyjazdów i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują też działy odpowiadające w firmach
lot samolotem
Oprawcowane przez: Mark Harkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
lotniczych za ceny biletów. Ceny biletów, z tego samego powodu, zmieniają się również wieczorem.

Frapuje Cię problematyka podnoszona w tym wpisie? Przeczytaj poza tym również inne podobne treści - po prostu wejdź tutaj kwatery pracownicze lubin.

Warto więc kontrolować ceny biletów parę razy w ciągu dnia i zwyczajnie czyhać na dobrą cenę. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę. Kolejna wskazówka: im z większym wyprzedzeniem bilet nabędziemy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy również z promocji.

Szukasz interesujących danych na omawiany wątek? Bardzo dobrze się składa, gdyż oryginalny serwis posiada dane warte uwagi, które są też niezwykle interesujące.

Jeśli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie na dany moment jest tanio. Ażeby sprawdzić, do jakiego kraju w danym momencie są najkorzystniejsze ceny biletów, warto wystukać w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Dobrze jest każdego dnia sprawdzać strony linii lotniczych, zestawiać oferty , wypatrywać promocji. Zgadza się - codziennie, naturalnie najciekawsze oferty ”idą” jak tzw ciepłe bułeczki.


Sprawdź też

Lataj samolotem za grosze

samolot
Oprawcowane przez: ERIC SALARD
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy opowieści o tych, którzy za przysłowiowego grosza polecieli w daleką podróż. Czy to możliwe, żeby polecieć za tak niewielkie pieniądze? Oczywiście! Doświadczeni poszukiwacze niedrogich biletów wiedzą, jak przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak nieco uporu oraz dyscypliny.

Pamiętajmy by zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze dostaniemy najnowsze informacje o kuszących zniżkach linii lotniczej. Czytajmy też blogi, strony i fora, na których podróżnicy mogą wymienić się informacjami.
Zastosujmy się do przedstawionych uwag, a zrozumiemy, że szukanie niedrogich biletów potrafi być bardzo zajmującym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!
21/08/14, 16:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.