Z jakiego powodu Jamajka jest tak bardzo popularnym miejscem wyjazdy wakacyjne, jakie atrakcje może zaoferować

Wyspy Karaibskie od lat stanowią marzenie ludzi chcących zakosztować odrobiny egzotyki i wypocząć od trudów codziennego życia. I obecnie nie będzie problemu, żeby marzenia te spełnić, bowiem wyjazdy w tamten rejon świata są dostępne bez ograniczeń, a i ceny znacznie spadły.

Jedną z częściej odwiedzanych wysp jest Jamajka, pełna życzliwych mieszkańców, plaż i przepięknej przyrody. I to właśnie ta mieszanka stanowi największą atrakcję tej niedużej wyspy. Mimo działalności ludzkiej udało się tam zachować dużą część deszczowych lasów, z unikalną florą i fauną. Poza tym obecne są tam niezliczone plantacje trzciny cukrowej oraz kawy, a wspaniałe plaże wręcz kuszą do tego, żeby bez przerwy leniuchować na nich. Wielbiciele górskich wycieczek również będą miały co robić.

Żywo ekscytuje Cię zgłębiana na tej stronie tematyka? W takim razie śmiało kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w treści (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html).

Na Jamajce najwyższa góra ma prawie dwa i pół tysiąca metrów, więc jest to wysokość, jaka może zadowolić większość miłośników gór. Widać więc że na brak zajęć raczej nie będzie można narzekać, jest więc zupełnie zrozumiałe, że jamajka wakacje są tak popularne.

plaża na Jamajce
Oprawcowane przez: Viaggio Routard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Planując wyjazd na Jamajkę można to zrobić praktycznie przez cały rok, choć najbardziej polecany będzie czas między grudniem a kwietniem. Wtedy panuje najmniejsza liczba opadów, natomiast od sierpnia do listopada zaczyna się pojawiać sezon na huragany. Jeśli chodzi o Jamajkę to nie jest on jakoś ogromnie odczuwalny, porównując to do pozostałych wysp z tamtego rejonu, lecz gwałtownych, szybkich ulew i burz raczej się należy spodziewać. Natomiast temperatura na Jamajce jest bez przerwy stała, maksymalne wahania będą raptem wynosić dwa stopnie, i bez przerwy świetna na urlop.


Sprawdź też

Doceń rodzinne wczasy w górskim otoczeniu

boże narodzenie w górach z dziećmi
Oprawcowane przez: U.S. Army RDECOM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Boże Narodzenie to niezwykle ważny okres w ciągu roku, także dla osób niereligijnych. Jest to bowiem okres, kiedy cała rodzina spotyka się razem na wspólnej kolacji, śpiewając kolędy.

Organizując podróż w to miejsce należy pamiętać o tym, że niezbędny będzie tam paszport a także wiza turystyczna, którą wykupić można na granicy, oprócz tego wymagane nie są żadne inne formalności. Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie zorganizowanego wyjazdu, wtedy wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajmować się będzie biuro turystyczne. Jeżeli ktoś chce, to może polować na jamajka last minute, niekiedy udaje się trafić na naprawdę interesujące propozycje.
22/05/05, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.