W jakim miejscu znaleźć można raj na ziemi czyli co ciekawego zaproponować mogą dla turystów Malediwy.

Na pięknych wodach Oceanu Indyjskiego leży archipelag wspaniałych wysp, znany jako Malediwy. Jego powierzchnia wynosi około 300 kilometrów kwadratowych, na jakich wystaje nad ocean ponad tysiąc wysp i wysepek, zlokalizowanych wokół 26 atoli. Malediwy zawdzięczają swoją niezwykłość bardzo specyficznej lokalizacji.

Podstawę tego archipelagu stanowią podwodne szczyty górskie, na których przez minione tysiąclecia rozrastały się rafy koralowe, tworząc kolejne wyspy. Jednak to, co stało się tak wielkim bogactwem archipelagu będzie niedługo również jego przekleństwem. Chodzi bowiem o to, że wyspy są bardzo nisko położone nad poziom wód, i przy ciągłym podnoszeniu się stanu oceanów za kilka dziesięcioleci grozi im całkowite zalanie. Jednak aktualnie stały się jednym z najwspanialszych rajów turystycznych, a wycieczki na Malediwy (pod tym linkiem) od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Zresztą jest to zupełnie zrozumiałe, bo rzeczywiście archipelag ten zachwyca nie tylko wspaniałą aurą, piaszczystymi plażami, lecz również spokojem, ciszą i wytchnieniem od wszechobecnego zgiełku.

Sprawdź też

Egzotyczne wycieczki - dowiedz się, z jakiego powodu w tym sezonie warto zdecydować się na wakacje na Kubie

krajobraz na Kubie
Oprawcowane przez: Marika Bortolami
Na podstawie: http://www.flickr.com
Załatwiasz przyszłoroczne wakacje? Marzysz o dalekim wyjeździe? Już dziś pomyśl czy Kuba nie jest wymarzonym miejscem na spędzenie urlopu. Gorące powietrze, piaszczyste plaże , a także mnóstwo niespodzianek, to to co na pewno spotkasz na miejscu.


Malediwy na oceanie
Oprawcowane przez: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Malediwy z powodu swojego położenia praktycznie przez cały rok mogą zaoferować doskonałe warunki do odpoczynku. Wprawdzie w okresie od kwietnia do grudnia pojawia się nieco więcej deszczu, jednak cały czas temperatura nie powinna spaść poniżej 25 stopni. Jeżeli dołoży się do tego błękitny, czysty ocean i ciągnące się kilometrami wspaniałe plaże, to nawiązania do raju są zupełnie zrozumiałe.https://www.intersport.pl/sporty/narciarstwo/odziez-narciarska.html odzież narciarskaLecz Malediwy to nie tylko samo plażowanie i leniuchowanie.

Bujna, zielona przyroda na części wysp zachęca do wycieczek, a jeszcze większe bogactwo oferuje podwodny świat. Malediwy stały się bowiem jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania, nie tylko z powodu oszałamiającej przyrody, lecz również dużą ilość wraków, które można zwiedzać. Tak ogromna popularność archipelagu miała wpływ na duże poszerzenie oferty turystycznej w ostatnich latach. Wycieczki Malediwy last minute oferowane bywają przez coraz większą ilość turystycznych biur, a póki co nie brakuje na nie chętnych.
21/07/27, 13:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.