z jakiego powodu miodowy miesiąc zaczął wracać do łask wśród młodych par, gdzie najlepiej spędzić te wspaniałe chwile

Ślub jest dla młodych małżonków początkiem wspólnej nowej drogi życiowej, a wszystko rozpoczyna się huczną zabawą. Jeszcze do niedawna odpoczywało się po niej parę dni, a następnie wracało do zwykłych obowiązków, więc tak naprawdę nie bardzo było kiedy nacieszyć się małżonkiem. Jednak w ostatnich czasach widać coraz bardziej wyraźny powrót starszej, trochę zepchniętej w kąt tradycji, to znaczy miesiąca miodowego.

Potocznie miesiąc miodowy zwany jest też podróżą poślubną, i w praktyce polega na tym, że młoda para po zakończeniu uroczystości ślubnych pakuje walizki i jedzie w jakieś urocze miejsce. Wprawdzie mało kto pozwolić sobie może obecnie na cały miesiąc odpoczynku, przeważnie będzie to co najwyżej dwa tygodnie, jednak w dalszym ciągu używa się tej nazwy. Jeśli jakaś para na coś takiego się zdecyduje, to najlepiej zaplanować podróż znacznie wcześniej, żeby po uroczystości się tylko spakować i ruszyć w trasę. Lecz nie będzie też żadnych problemów, jeżeli odbędzie się całkowicie spontanicznie, wiele par w ostatniej chwili bowiem wykupuje jakieś ciekawe wycieczki objazdowe, i rusza zwyczajnie świetnie się bawić.

Sprawdź też

Baseny termalne w Polsce

termy
Oprawcowane przez: Agencja PR Pan Pikto
Na podstawie: Agencja PR Pan Pikto
Naletnie dni oczekiwaliśmy z niecierpliwością już od dawna. Tegoroczna zima szczególnie dała nam popalić. W czasie długich i zimnych wieczorów, by polepszyć sobie nastrój, przeglądaliśmy z całą rodzinką katalogi agencji turystycznych i planowaliśmy podróże naszych marzeń. Tymczasem, okres letni już się zbliża i najwyższa pora pomyśleć o tegorocznych wczasach. Warto już dzisiaj zarezerwować miejsca w hotelu dla siebie i najbliższych, gdyż jeszcze chwilka i może być zbyt późno- nie znajdziemy już wolnych miejsc w popularnych ośrodkach turystycznych.


zwiedzanie miejskich kamieniczek
Oprawcowane przez: Isa Ruiz
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, gdzie się spędzi swój miesiąc miodowy, decydować będzie kilka rzeczy. Powiedzieć trzeba wprost, że dla niejednej pary jednym z głównych aspektów będzie cena. Zapewne każdy by chciał spędzić ten czas leniuchując na jakiejś tropikalnej wyspie pod palmami i popijając mleko kokosowe, jednak podróż na Bali, Malediwy czy Jamajkę może być poza zasięgiem. Szczęśliwie przepięknych zakątków nie brakuje znacznie bliżej, doskonałym pomysłem mogą być na przykład Włochy czy też Francja, z obowiązkowym zwiedzeniem miasta zakochanych, czyli Paryża.

Sporo ciekawych miejsc na upojny miesiąc miodowy można także znaleźć w Polsce. Trzeba się tu będzie jednak liczyć z warunkami pogodowymi i do tego decydować się na wybór regionu albo miasta, w lecie bardzo dobrze nadają się na to Kaszuby albo Mazury, z kolei zima to czas, kiedy zdecydowanie polecane będą nasze wspaniałe góry.
20/02/14, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.