z jakiego powodu miodowy miesiąc zaczął wracać do łask wśród młodych par, gdzie najlepiej spędzić te wspaniałe chwile

Ślub jest dla młodych małżonków początkiem wspólnej nowej drogi życiowej, a wszystko rozpoczyna się huczną zabawą. Jeszcze do niedawna odpoczywało się po niej parę dni, a następnie wracało do zwykłych obowiązków, więc tak naprawdę nie bardzo było kiedy nacieszyć się małżonkiem. Jednak w ostatnich czasach widać coraz bardziej wyraźny powrót starszej, trochę zepchniętej w kąt tradycji, to znaczy miesiąca miodowego.

Potocznie miesiąc miodowy zwany jest też podróżą poślubną, i w praktyce polega na tym, że młoda para po zakończeniu uroczystości ślubnych pakuje walizki i jedzie w jakieś urocze miejsce. Wprawdzie mało kto pozwolić sobie może obecnie na cały miesiąc odpoczynku, przeważnie będzie to co najwyżej dwa tygodnie, jednak w dalszym ciągu używa się tej nazwy. Jeśli jakaś para na coś takiego się zdecyduje, to najlepiej zaplanować podróż znacznie wcześniej, żeby po uroczystości się tylko spakować i ruszyć w trasę. Lecz nie będzie też żadnych problemów, jeżeli odbędzie się całkowicie spontanicznie, wiele par w ostatniej chwili bowiem wykupuje jakieś ciekawe wycieczki objazdowe, i rusza zwyczajnie świetnie się bawić.

Sprawdź też

Włoskie wakacje - sprawdź co przyciąga turystów do Włoch

włochy
Oprawcowane przez: Amphipolis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podróże bywają obecnie sferą odrobinkę kłopotliwą. Ilość propozycji i możliwości paradoksalnie utrudnia bowiem nieraz łatwość wyboru. Czy więc na wczasy wybrać się raczej na riwierę francuską, czy też bardziej opłaca się odwiedzić Włochy? Decyzja zwykle uzależnione jest tu od zasobności portfela oraz chęci konkretnego klienta, jak również jego osobistych zainteresowań oraz potencjalnego zamiłowania do historii i kultury.


zwiedzanie miejskich kamieniczek
Oprawcowane przez: Isa Ruiz
Na podstawie: http://www.flickr.com
O tym, gdzie się spędzi swój miesiąc miodowy, decydować będzie kilka rzeczy. Powiedzieć trzeba wprost, że dla niejednej pary jednym z głównych aspektów będzie cena. Zapewne każdy by chciał spędzić ten czas leniuchując na jakiejś tropikalnej wyspie pod palmami i popijając mleko kokosowe, jednak podróż na Bali, Malediwy czy Jamajkę może być poza zasięgiem. Szczęśliwie przepięknych zakątków nie brakuje znacznie bliżej, doskonałym pomysłem mogą być na przykład Włochy czy też Francja, z obowiązkowym zwiedzeniem miasta zakochanych, czyli Paryża.

Sporo ciekawych miejsc na upojny miesiąc miodowy można także znaleźć w Polsce. Trzeba się tu będzie jednak liczyć z warunkami pogodowymi i do tego decydować się na wybór regionu albo miasta, w lecie bardzo dobrze nadają się na to Kaszuby albo Mazury, z kolei zima to czas, kiedy zdecydowanie polecane będą nasze wspaniałe góry.
20/02/14, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.