Wyjeżdżasz na wakacje i poszukujesz właściwej walizki? Przekonaj się na co zwłaszcza musisz zwrócić uwagę

Planujesz wakacje, a jednak bardziej od wyboru miejsca destynacji interesuje cię, jaką walizkę wybrać. No cóż, walizka dosyć ważna rzecz, od tego jakiego rodzaju wybierzemy jest zależne rzeczywiście bardzo dużo. Więc, nim się zdecydujesz przekonaj się na co zwrócić uwagę, jakimi walorami walizki podróżne się odznaczają.


Tak naprawdę walizka musi być odpowiedniej wielkości. W takiej sytuacji rozmiar naprawdę ma znaczenie.

solidna walizka podróżna
Oprawcowane przez: McArthurGlen Designer Outlets
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musi się w niej właściwie pomieścić cały twój bagaż. Czasami musisz zmieścić coś ponadto, na przykład coś z bagażu partnera, tak więc pamiętaj o tym. Walizka powinna się bez problemów zamykać. Bądź pewny, iż walizka ma zamek, kłódkę lub inny typ zapięcia. Najbardziej korzystnie wypróbować tego rodzaju zapięcie w sklepie. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek trudności z zamknięciem i otworzeniem walizki, to lepiej poszukaj innego modelu.

W sklepie ten problem może wydawać ci się błahy, lecz później na lotnisku, w innym kraju może cię bardzo zdenerwować.


Walizka nie może być zbytnio ciężka. Waga pustej walizki jest niezwykle istotna, bo im cięższa walizka, tym mniejszą ilość rzeczy rzeczy będziesz mógł do niej zmieścić. A to ważne na lotniskach. Walizka musi posiadać kółka oraz rączkę.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie opisującym zbliżone treści. Są równie emocjonujące, gdyż dotyczą tego samego tematu.

Pomogą ci one w poruszaniu się z walizką, szczególnie na lotniskach i w drodze do hotelu. Upewnij się koniecznie, iż kółka w walizce są mocne i nie odpadną w trakcie pierwszej wyprawy. Powinieneś bez komplikacji opróżnić walizkę. Ważne jest, byś potrafił z łatwością otworzyć i ją opróżnić nie tylko wtedy, jak będziesz chciał się rozpakować, lecz również na lotnisku podczas sprawdzania jej zawartości.


Może to nie wydaje się istotne, ale walizka musi mieć odpowiedni kolor.


Jest to ważne szczególnie na lotniskach w czasie odbioru bagażu. Spotyka się tam ludzi często z kolorami dość powszechnymi jak czarny lub granatowy. Podczas odbioru walizki tego typu kolor trochę to utrudnia. Wszystkie walizki są w sumie do siebie podobne. Zakup więc przykładowo walizkę czerwoną, a docenisz ten wybór właśnie, w tej sytuacji będziesz odbierał walizkę. Choć ciężko sprawdzić to w sklepie, lecz walizka powinna być wytrzymała. Zobacz jednak jak walizka wygląda w środku, czy jest sztywna, właściwie umocowana, solidnie zszyta. Nie warto decydować się na walizkę ładną, lecz całkowicie licho wykonaną.
22/05/03, 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.