Pasja jest bardzo istotne, lecz również istotne jest to, by stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym razie może nam się nic nie udać

Zagadnienie, jak bardzo różnią się marzenia od stanu faktycznego, warte jest poświęcenia mu kilkunastu pokaźnych tomów. Znacie to, planujecie coś przez jakiś czas, konkretny projekt, jaki ma być rzeczywiście niezły, myślicie o tym jaki będzie jego efekt, jak niesamowicie przypadnie on do gustu wszystkim interesującym się tematem. W końcu przychodzi moment, kiedy twoje dzieło ma zostać przedstawione światu, ty czekasz na reakcję publiki i... nic wielkiego, a wręcz klapa. Realność kolejny raz zwyciężyła.
biegam, bo lubię
Oprawcowane przez: Peter Mooney
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co w takim wypadku pozostaje nam czynić? Jasna sprawa, łatwo obrazić się na rzeczywistość, ale czy to załatwia sprawę? Niestety. Choćbyśmy nie wiadomo, jak z nią walczyli będziemy jedynie jak nieszczęsny Don Kichot toczący walkę z wiatrakami. Zasada jest taka, żeby nie robić sobie zbyt dużych nadziei, spójrzmy na temat z dystansem i pewną pokorą, która uczuli nas na ewentualną porażkę. Będąc nastawionym na normalny efekt przeżyjemy mniejsze rozczarowanie aniżeli gdybyśmy oczekiwali poklasku czy owacji na stojąco. Ciekawe hobby: znacznie więcej na temat tu.

Sprawdź też

Pokazy artystyczne przyciągają duże rzesze ludzi

trampolina
Oprawcowane przez: David Carroll
Na podstawie: http://www.flickr.com
Codziennie pracujemy, uczymy się, zająć musimy się mieszkaniem i niejednokrotnie nie myślimy o przeróżnych radościach, które na nas wyczekują. Przez to w wolnej chwili trzeba się zastanawiać nad tym, z jakimi artystami pragnęlibyśmy się zetknąć oraz czy nie ma w pobliżu jakichś ciekawych propozycji kulturalnych, które pozwoliłyby nam się właściwie zrelaksować.


Kłopot ten jest poważny, jeśli idzie o wybór studiów wśród młodych ludzi. Jakież to oni maja oczekiwania co do wybieranych przez siebie kierunków studiów. Niektórzy wybierają archeologię, ponieważ naczytała się kilka książek o niesamowitych wykopaliskach, w związku z tym pojawia się w głowie skrót myślowy: może i ja dokonam jakiegoś odkrycia. Inna osoba pragnie studiować muzykologię, bo bardzo interesuje się muzyką, to wręcz jej wielka pasja, hobbypoznała klasykę, zespoły takie jak The Beatles lub [narty wyjazd] Beach Boys, a także ma dużą wiedzę na temat współczesnej muzyki, ma pojęcie co grają Radiohead. Jeszcze kolejna osoba idzie na politologię, gdyż wydaje mu się, że ma pojęcie na temat polityki oraz chce odnieść sukces w polityce. Ogląda często Wiadomości oraz Fakty, czytał parę książek, które każdy politolog musi znać. Tu rzeczy dla badaczy oraz odkrywców: noktowizor.

A zaraz potem pojawia się świat rzeczywisty. I ten przyszły archeolog zamiast dokonywania niezwykłych odkryć dostaje łopatę i kopie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog uczy się na pamięć nut, wkuwa niejasne dla niego artykuły i dowiaduje się kolejny raz, że nie posiada słuchu muzycznego. Współczesna muzyka natomiast dla jego wykładowców to lata dwudzieste XX wieku. Także przyszły student nauk politycznych trochę się zawiódł, gdyż co prawda wystartował nieźle i nawet wszedł w szeregi młodzieżówki jakiejś partii, ale przekonał się, iż kto chce zrobić karierę w polityce, musi posiadać trochę inne cechy charakteru niż on sam.
20/06/12, 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.