Jakie będą najlepsze upominki dla maluchów, czyli z jakiego powodu gry planszowe od wielu lat cieszą się takim zainteresowaniem.

Zakup prezentów nie należy nigdy do łatwych zadań. Przede wszystkim dlatego, że przyszły obdarowany przeważnie nie podaje gotowej listy życzeń. No, pewnym odstępstwem są listy od najmłodszych do Świętego Mikołaja, niestety i ten dobry czas, kiedy wie się bezbłędnie co cieszy malucha, kiedyś przemija. Później jest już o wiele trudniej. A okazji do dawania prezentów pojawia się w życiu multum.

Urodziny, mikołajki, kolejne rocznice, czasami imieniny współpracownika i cała masa okazji po drodze, od zaręczyn, poprzez bierzmowanie i śluby, na panieńskich kończąc. No i rzecz jasna prezenty dawane bez specjalnej okazji, czyli całkiem spontaniczne bądź dla podkreślenia ważności bliskiej osoby. Za każdym razem pojawia się więc dylemat, co podarować, aby chociaż troszkę trafić w gust bliskiej osoby oraz żeby nie strzelić głupstwa, szczególnie w przypadku prezentów przy bardziej oficjalnych okazjach.

granie
Oprawcowane przez: Gabriele B.
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku dorosłego wybór bywa łatwiejszy, gdyż znając taką osobę da się wydedukować, jaki gatunek podarunku mógłby jej się spodobać. Można podpytywać najbliższych albo wprost zadać jej pytanie, co kupić - może film, zabawka, książka, gra komputerowa - czytaj? Nieco gorzej jest, kiedy prezent kupuje się dziecku, dodatkowo niezbyt bliskiemu, jak w przypadku wysyłania dziecka na urodziny kolegi z klasy. Wydawać by się mogło, że przy tak bogatej ofercie nie będzie z wybraniem właściwego prezentu. To jednak tylko złudzenie. Sektor towarów przeznaczonych ogólnie dla dzieci i młodzieży jest bowiem mocno podzielony na fragmenty związane z rozwojem, płcią oraz głównie zainteresowaniami pociechy.

Jeżeli zafascynował Cię prezentowany tu tekst, to przeczytaj też pełny tekst (http://www.zabawekczas.pl/produkty/klocki,2,1641) - on również zawiera zajmujące informacje.

Nie można przecież podarować lalki z ogromną ilością małych detali malutkiej dziewczynce, ponieważ mogłaby je zniszczyć, szybko zgubić albo wręcz połknąć.

gry
Oprawcowane przez: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Starszy chłopiec skomentuje ironicznie wszelkiego rodzaju plastikowe miniatury maszyn budowlanych czy elektrycznych, ponieważ obszar jego zainteresowań zdążył się do tej pory ukierunkować na kilku konkretnych lub nawet jednego niedościgłego bohatera filmu lub gry komputerowej - zobacz tu. W takich sytuacjach wybawieniem stają się gry towarzyskie, wśród których większość nie zawiera szczególnie zaznaczonych szczegółów związanych z bohaterami. Gry na prezent są więc rozwiązaniem uniwersalnym.
20/10/08, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.