W jaki sposób otworzyć hotel w naszej ojczyźnie?

Zeszłe lata pokazują stały wzrost inwestycji na krajowym rynku hotelarskim. Choć na znaczeniu straciły hotele z wyższego segmentu, w tym szczególnie te z pięcioma gwiazdkami, tendencję wzrostową zauważyć możemy wśród ekonomicznych hoteli.
Karta przeżycia, survival


Jak wskazują analizy rynku, przez wzgląd na stosunkowo niewielkie nakłady sumptów a także szybki zwrot nakładów owe obiekty stanowią obecnie interesujące inwestycje. Tymczasem zgodnie z wiążącymi regulacjami założenie hotelu nie wymaga od biznesmena otrzymania koncesji, a wymagania prawno-formalne w tym zakresie normuje przede wszystkim Ustawa o usługach turystycznych.


bilet
Oprawcowane przez: Olgierd Rudak
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przed rozpoczęciem świadczenia usług hotelarskich w obiekcie hotelarskim przedsiębiorca jest obowiązany złożyć wniosek o otrzymanie zaszeregowania obiektu do odpowiedniego typu jak też jednej z pięciu klas oznaczonych gwiazdkami.

Chcesz bardziej poznać prezentowany tutaj problem? Jeśli tak, zobacz szczegóły (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty-2/borsuczyna) zbliżonych materiałów. One także omawiają tę kwestię.

O zaszeregowaniu obiektu do poszczególnych typów jak i o nadaniu hotelowi kategorii przesądza marszałek wojewódzki właściwy ze względu na punkt położenia obiektu hotelarskiego. Do jego zadań we wskazanym zakresie trzeba również prowadzenie ewidencji obiektów hotelowych. Wniosek tenże musi mieścić na pewno szczegółowe dane inwestora razem z podaniem siedziby a także adresu, numeru NIP. W obszarze samego obiektu koniecznym jest podanie we wniosku nazwy obiektu, jeżeli usługi świadczone będą z zastosowaniem nazwy własnej obiektu, a również wyznaczenie jego dokładnej lokalizacji. Przedsiębiorca powinien wyznaczyć we wniosku rodzaj obiektu hotelarskiego oraz kategorię, o którą się ubiega.
Kluczowa jest tu przede wszystkim ilość miejsc noclegowych, jednostek mieszkalnych i ich struktura. Hotel - luksusowy hotel zakopane nad morzem może dostarczyć przedsiębiorcy niemałe zyski.
21/06/01, 08:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.