Polska
Kraków nocą
Oprawcowane przez: John Kraus
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeśli w pobliskim czasie planujesz zwiedzić Kraków – warto prócz najwspanialszych zabytków, zaznajomić się z atrakcjami kulturalnymi tego miasta.

Kraków, to nie tylko wcześniejsza kolebka państwa polskiego. To także jedyne z najpiękniejszych miejscowości Polski. Stanowi nie wyłącznie znakomicie rozrośnięte zwazając na stan gospodarki, lecz posiada bogatą przeszłość i bogactwo architektoniczne, jakie cieszą się dużym powodzeniem pośród podróżników ze wszystkich krajów. Kraków, to także centrum kultury naszego kraju, punkt edukacji i kształcenia się inteligencji.
podlaskie
Oprawcowane przez: sszdl
Na podstawie: http://www.flickr.com

W jakim miejscu znaleźć ciszę i piękne widoki? Dobrą propozycją jest region Podlasia

Podlasie to stara z punktu historycznego kraina naszego kraju, która znajduje się na Nizinie Podlaskiej. Historycznie Podlasie obejmuje centralną oraz południową część województwa podlaskiego, lecz również rozciąga się na północny wschód oraz północ województwa lubelskiego. Zahacza także o wschodni skrawek województwa mazowieckiego. Podlasie to jedyny w swoim rodzaju region, szczególnie, że możemy tam znaleźć mieszaninę tradycji oraz religii, na przykład pozostałości bardzo interesującej kulturowo społeczności polskich Tatarów.
hotel
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wycieczka do Poznania czyli co interesującego będzie czekało turystów w tym uroczym mieście.

Poznań to nieformalna stolica Wielkopolski, jest najbardziej znanym miastem tego rejonu i jednym z większych w kraju. Jest malowniczo położony nad rzeką Wartą, na której wybudowano liczne mosty łączące oba brzegi. Poznań to miasto o bardzo długiej historii, w praktyce to jedno z pierwszych miast w średniowieczu. Jego przeszłość naprawdę była barwna, lecz równocześnie udana, gdyż dzisiaj stał się jednym z kilku miejsc łączących bogatą historię z nowoczesnym współczesnym światem.
rowerem wśród kwiatów
Oprawcowane przez: Thomas Rousing
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z jakich powodów powinniśmy częściej jeździć rowerem?

Polska to naturalnie nie jakieś Chiny bądź chociażby Holandia - a więc ogólnie rowery akurat wśród mieszkańców naszego kraju no na nieszczęście nie odgrywają aż tak dużej roli. Jednakowoż pod względem jazdy rowerem, bardzo szybko gonimy nieco bardziej rowerowe narody.
włochy - koloseum
Oprawcowane przez: Luca Serazzi
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co powoduje, że spora część polskiego społeczeństwa uwielbia Włochy?

Tytuł owego artykułu oczywiście wcale nie oznacza, iż tylko ludzie z Polski kochają Italię. W końcu Włochy to ciągle najmodniejsza europejska destynacja wśród Amerykanów, Chińczyków czy Niemców. Co sprawia, że lubimy tak bardzo Włochy?
Karpacz, kościółek drewniany
Oprawcowane przez: Ronald Preuß
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wypoczynek w polskich miastach

W Polsce istnieje dużo miejscowości, uznawanych za szczególnie atrakcyjne turystycznie. Popularność ta wynika z różnorodnych elementów. Mogą to być na przykład rozmaite zabytki historyczne, których uroki przyciągają przyjezdnych. Mogą to być także walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład obecność wód termalnych czy mineralnych. W takim przypadku goście odwiedzający daną miejscowość jeżdżą tam na wyjazdy sanatoryjne.
trener
Oprawcowane przez: Familjen Helsingborg
Na podstawie: http://www.flickr.com

Które egzotyczne kraje powinno się obecnie zwiedzić?

Spora część z nas dobrze wie, że turystyka jest niebywale znaczącą częścią naszego codziennego życia. Możemy dzięki niej również w atrakcyjny sposób zwiększyć swoją wiedzę, jak i poznać nowe miejsca cechujące się czymś wyjątkowym.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.